به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مریم وفاخواه سرپرست نایب رئیس بانوان فدراسیون اسکیت اجرای طرح همگانی اسکیت در سطح کشور را  باعث بالا رفتن بهداشت روانی خانواده دانست و در همین خصوص گفت: با توجه به کم تحرکی، دور بودن فرزندان از خانواده،  افزایش استفاده از اینترنت و رایانه و فضاهای مجازی در خانواده امروزی باعث از بین بردن رشد عاطفی و جسمی کودکان شده است که با برگزاری همچین طرح های ورزش همگانی در جامعه،  بهداشت روانی خانواده  تقویت و افزایش خواهد یافت.

وی با توجه به شعار اصلی طرح همگانی اسکیت که همان توسعه سلامت به همراه خانواده در کشور می‌باشد به نقش خانواده در اجرای این طرح اشاره داشت و عنوان نمود: در واقع خانواده، زنجیره ارتباطی اجتماعی و تضمین کننده آرامش و ثبات جامعه است و میتواند مهمترین تاثیر در توسعه ورزش همگانی کشور ایفا نماید.

پس از سیاست گذاری فدراسیون در بخش توسعه همگانی  با انجام این طرح موج مثبتی را در سراسر کشور ایجاد کرد که تاکنون طی گزارشات واصله توسط اکثر هیئت های ورزشی استانها و شهرستانها توانسته اند با هماهنگی ادارات کل ورزش جوانان و شهرداری‌ها و نهادهای ذیربط اقدامات خوب و ارزشمندی در راستای انجام این طرح همگانی رقم بزنند.

همچنین بستر مناسبی جهت مشارکت دختران اسکیتی به همراه مادران خود در روز جمعه ۳۱ فروردین ماه در یک روز به یاد ماندنی و خاطره انگیز توسط هیئت های ورزشی ایجاد شده است که حضورشان باعث رشد و بالندگی جامعه بانوان در تمامی زمینه های اجتماعی ، فرهنگی .... خواهد گردید.

 وفاخواه در خاتمه بیان نمود: فدراسیون در طی سال جاری با اجرای همچنین طرحهای همگانی اسکیت با اهداف مشخص در سطح کشور به دنبال نشاط و شادابی و سلامت آحاد علاقه‌مند جامعه اسکیت می باشد که رویکرد مثبت رشد ورزش همگانی ، ورزش قهرمانی مسیر توسعه ای خودش را تقویت و سریع تر طی نماید.