به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در حاشیه تمرین امروز صبح تیم ملی، کارلوس کی روش با خبرنگاران به گفتگو پرداخت.

او در پاسخ به این سوال که در فاصله سی روز تا بازی ایران برابر مراکش، تمرینات تیم ملی با حضور چهار، پنج بازیکن در جریان است. فهرست 35 نفره تیم ملی هم اعلام شد. تیم ملی در ادامه چه مسیری در پیش رو دارد، گفت: طبق قوانین فیفا که ما باید به آن احترام بگذاریم ما یک لیست استندبای را تهیه کردیم و این لیست به فیفا ارائه شد. بازیکنانی که در این لیست می بینید بازیکنانی هستند که ما آنها را در طول شش ماه و یک سال گذشته از نزدیک مشاهداتی داشته ایم و عملکردشان را دنبال کردیم و اتفاقی که افتاد دقیقا بر همین مبناست. بعضی از بازیکنان از این لیست خارج شدند و بعضی در این لیست هستند اما در مجموع این لیست دقیقا در تاریخی منتشر شد که فیفا مهلت زمانی داده بود.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که برخی تیمها فهرست 23 نفره خود را اعلام کرده اند اما تیم ایران فهرست 35 نفره را به فیفا داده است, گفت: ما باید این لیست 35 نفره را در تاریخ و مهلت تعیین شده از سوی فیفا اعلام می کردیم چون از این به بعد هر اتفاقی برای هر بازیکنی بیفتد و نتواند در لیست نهایی حضور داشته باشد، تنها از این لیست 35 نفره می توان جایگزین کرد. برنامه ای که بنده در ذهنم داشتم این بود که در پایان بازی با ازبکستان لیست 23 نفره را اعلام کنیم. این بر اساس مستر پلن آماده سازی تیم ملی در جام جهانی بود ولی همانطور که شما مطلع هستید این مسترپلن که تهیه و تدوین شده بود به برنامه بازیهای یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تغییر کرد و این اتفاق از طرف فدراسیون و دیگر مسوولان اتفاق افتاد و به خاطر همین تصمیم الان ما نمی توانیم بعد از بازی با ازبکستان لیستمان را اعلام کنیم و باید در آینده نزدیک این اتفاق بیفتد.

یکی از خبرنگاران درباره صحبتهای مطرح شده از سوی سرمربی تیم ذوب آهن پرسید و گفت آقای قلعه نویی گفته اند این فهرست از پیش طراحی شده بود و چرا قبل از بازیهای ما این فهرست اعلام شد؟ که کی روش پرسید: طراحی شده برای چه چیزی؟

در این هنگام با توضیحات اعلام شده درباره صحبتهای سرمربی ذوب آهن، کی روش در پاسخ از خبرنگاران پرسید: این را آقای قلعه نویی گفتند که با تایید خبرنگاران، کی روش گفت: واقعا خنده دار است. اینکه باید لیست 35 نفره اعلام شود، تصمیمی بود که از طرف فیفا اتخاذ شده بود و اعلام این لیست باید از طرف همه کشورها در این تاریخ اتفاق می افتاد. جناب آقای قلعه نویی شهروند ایران هستند؛ کشوری بزرگ و فوق العاده با قدمتی تاریخی بیش از 2500 سال و من تنها یک شهروند افتاده پرتغالی هستم که دارم در ایران کارم را انجام می دهم. آیا فقط به این دلیل که آقای قلعه نویی ایرانی هستند، می توانند صداقت، وجاهت، حرفه ای گری و اخلاق مداری من را از لحاظ کاری زیر سوال ببرند؟

وی افزود: آیا این درست است که تنها به خاطر اینکه من پرتغالی هستم و دارم در ایران کار می کنم, این توهینها انجام شود و علامت سوالها گذاشته شود؟ آقای قلعه نویی و آقای کریمی این صحبتها و توهینها را انجام میدهند و فدراسیون هم متاسفانه چشمانش را می بندد.اگر بنده بخواهم این صحبتها را انجام دهم، همه می گویند که کی روش دارد توهین می کند و فرهنگ ایرانی را دست کم می گیرد اما به هیچ وجه اینطور نیست اما من در ایران این را یاد گرفته ام که اگر این اتفاق می افتد و این حرفها زده می شود، فقط باید بگویم تشکر می کنم و هیچ ایرادی ندارد و به صحبتهایتان ادامه دهید.

کی روش ادامه داد: بنده جواب نمی دهم چون اگر پاسخگو باشم در کمتر از یک یا چند دقیقه فدراسیون با من تماس می گیرد و به من هشدار می دهد که باید ساکت باشی و نباید صحبت کنی و جریمه ات می کنیم. به همین خاطر از آقای قلعه نویی تشکر می کنم و می گویم ممنون و به این صحبتها و توهینها ادامه بدهید.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: ما یک اردوی آماده سازی در راه جام جهانی طراحی و تدوین کرده بودیم و از قبل توافق شده بود این برنامه انجام شود ولی الان اردوی ما کاملا از بین رفته است، بازیکنان را نداریم و فقط باز هم باید بگویم خیلی ممنون جناب آقای قلعه نویی.

کی روش افزود: من از این صحبتهای آقای قلعه نویی که گفته اند شاید بازیکنانشان از لحاظ روحی و روانی تحت تاثیر قرار بگیرند شگفت زده هستم ولی این سوال باید از ایشان پرسیده شود که ایشان شخصی بود که در طول فصل نگذاشتند که بازیکنانشان به برنامه های تیم ملی بیایند و شخص ایشان بودند که به حضور بازیکنانشان در تیم ملی لطمه زدند و فرصت را از آنها گرفتند. این حرفها را چه کسی به بنده زد؟ مدیرعامل باشگاه ذوب آهن، بنابراین باید این سوال از آقای قلعه نویی مطرح شود. دیگر بس است! در یک ماه آینده شما جایگاه من را خواهید گرفت و کار من به شما تعلق خواهد گرفت. دیگر بس است!