به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، این فرافکنی های قلعه نوعی در حالی صورت می گیرد که اساسا برگزار کننده دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا کنفدراسیون فوتبال آسیا و وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال هیچ نقشی در آن ندارند، داور بازی را هم کنفدراسیون انتخاب می کند، این همان کنفدراسیونی است که تیم های ایرانی را از میزبانی مقابل تیم های عربستان محروم کرده و تلاش های فدراسیون هم نتوانسته آن را تغییر دهد.

قلعه نوعی گفته که "داور دو بازیکن استقلال را باید اخراج می کرد و اینکار را نکرد"، این چه ربطی به وزارت ورزش و فدراسیون دارد؟ مگر انتخاب داور با فدراسیون و وزارت بوده؟ او در بخش دیگری از حرفهایش گفته که "یک هفته است (احتمالا هواداران استقلال) به او و تیمش فحش می دهند" در صورت صحت این ادعا باز این چه ربطی به وزارت ورزش دارد؟ اینها مگر همان هوادارانی نیستند که سال ها برای قلعه نوعی هورا کشیده اند؟ اینکه در نبرد دو باشگاه چه اتفاقاتی می افتد چه ربطی به وزارت ورزش دارد؟

سرمربی ذوب آهن در بخش دیگری از صحبتهایش مدعی شده " سر یک تیم شهرستانی را بریدند" ولی توضیح نداده چه کسی برید؟ اصلا مگر وزارت ورزش می تواند در تصمیمات داوری که کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب کرده دخالت کند که در نهایت باعث بریده شدن سر یک تیم شهرستانی شود؟

اگر ضربه دقیقه ۹۵ بازیکن ذوب آهن گل می شد آیا بازهم قلعه نوعی این حرفها را می زد؟ آیا اگر استقلال حذف می شد و شفر پس از بازی می گفت: " سر یک تیم پایتخت را بریدند" قلعه نوعی قبول می کرد؟ کسی که قبول می کند سرمربی یک تیم باشد اول باید جنبه باخت خود را بالا ببرد نه اینکه پس از باخت و حذف یک روز از دست های پشت پرده حرف بزند و یک روز تقصیر ها را گردن وزارت ورزش و ... بیاندازد و به زمین و زمان اهانت کند و با فرافکنی بخواهد زمین بازی را عوض کند نه نشان از اخلاق دارد و نه حرفه ای گری است.