به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، ملی پوشان نوجوان کشورمان در اولین دیدار از تورنمنت چهارجانبه چین امروز (چهارشنبه 26 اردیبهشت) از ساعت 16 به وقت محلی به مصاف نوجوان ژاپن رفت که در نهایت این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود ژاپن به پایان رسید.

دیدار تیم ملی ایران و ژاپن در هوای گرم و شرجی شهر جیانگین با شکست نوجوانان کشورمان همراه بود.

این بازی که در نیمه اول با برتری نسبی ژاپنی ها همراه بود در نیمه اول بدون گل به پایان رسید با چند موقعیت نسبتا مناسب برای ژاپنی های که امیر رضا نیکپور با عکس العمل های مناسب مانع از گلزنی ژاپنی ها شد.

اما در آغاز نیمه دوم با تطبیق ملی پوشان ایرانی با شرایط آاب و هوایی و خنک تر شدن آب و هوا ، این تیم ایران بود که ضرب اهنگ بازی را در دست گرفت و در شروع بازی در دقیقه ۵۰ احمد شریعت زاده در موقعیت تک به تک در فاصله چند منری دروازه توپ را به دستان دروازه بان ژاپنی زد تا همچنان در حسرت گل زنی نوجوانان کشورمان باشیم.

در ادامه مسابقه با تعویض های خوب عباس چمنیان تیم ایران مسلط به بازی در میانه میدان بود که با خطای بی مورد مدافعان تیم ایران داور خطای از فاصله نزدیک برای ژاپنی به ارمغان اورد و در دقیقه ۷۰ از روی ضربه کاشته پس از دفع دروازه بان و برخورد به تیرک دروازه تیم کشورمان باز شد .

در ۲۰ دقیقه پایانی با فشار تیم ایران روی دروازه‌ژاپنی ها همراه بود که نتیجه ایی به ثمر نداشت و نوجوانان کشورمان با کسب تجریه ایی بزرگ میدان مسابقه را تذک کردند.

گفتنی است تیم ژاپن هم مثل تیم ایران در این تورنمنت از بازیکنان زیر ۱۶ سال استفاده کرده است.