به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بیست و یکمین رقابت‌های جام جهانی به میزبانی روسیه از عصر امروز آغاز می‌شودو حدودا اکثر تیمها و بسیاری از مردم کشورهای مختلف برای حضور  و دیدن در این رقابت‌ها راهی روسیه شده ند. اما علی رغم اینکه جام جهانی 2018 در شهر های بزرگ روسیه از امروز در مسکو و از فردا در سن پترزبورگ آغاز می شود که این دو شهر به عنوان مهمترین شهر های روسیه حال و هوای جام جهانی به خود نگرفته اند و حتی تبلیغات محیطی در این دو شهر بسیار کمرنگ است.

این موضوع از این لحاظ اهمیت دارد که نگاهی به ادوار گذشته جام جهانی نشان می دهد شهر ها ی میزبان مسابقات جام جهانی به صورت خود جوش و البته در عین حال برنامه ریزی شده آذین بندی می شدند و خوشحالی برگزاری چنین رویدادی را می توانستیم در رفتار مردم آن کشور شاهد باشیم.

به طور مثال جام جهانی قبل در برزیل در حالی برگزار شد که مردم آن کشور در شهر های مختلف، شهر را از هر نظر  آماده برگزاری مسابقات می کردند و حس و حال خوشحالی که خاص میزبانی از چنین رویدادی بزرگ به شمار می رود  از سوی توریست ها و تیمهای شرکت کننده در این کشور کاملا ملموس بوده است ،اما این حس و حال در مسکو و سن پترزبورگ که خبرنگار برنا به آنها سفر کرده تا به حال دیده نشده است و می توان گفت مردم روسیه دغدغه فوتبال ندارند وسن پترزبورگ هم مانند مسکو بی حال است.