به گزارش  گروه ورزشی خبرگزاری برنا ،  بازی های جام جهانی 2018 از امروز در روسیه آغاز می شود و تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین بازی مرحله گروهی به مصاف مراکش خواهد رفت.

سایت رسمی فیفا با انتشار گزارشی به بررسی دو تیم ایران و مراکش پرداخت و این بازی را فینال واقعی جام توصیف کرد.

در این گزارش آمده است: استادیوم باشکوه سن پترزبورگ، خود را برای اولین تجربه مراکش و ایران در جام جهانی 2018 مهیا می کند. دیداری که برای هر دوی آنها کمی خاص است.

آخرین باری که «شیرهای اطلس» در جام جهانی شرکت کرد، دو دهه قبل در جام جهانی 1998 فرانسه بود .این بار آنها مصمم هستند تحت مربیگری اروه رنارد ، از این فرصت بیشترین بهره را ببرند. ایران برای اولین بار دو بار پیاپی به جام جهانی راه یافته است. کارلوس کی روش تصمیم گرفته است به هفت سال حضور خود در ایران پایان دهد.

تیم آسیایی بدون سعید عزت اللهی هافبک محروم خود وارد میدان خواهد شد و همچنین نگرانی هایی بابت مصدومیت مهدی طارمی و اشکان دژاگه دارد. در عین حال، مراکش امیدوار است که نبیل دیرار به این بازی برسد.

این پنجمین باری است که ایران در جام جهانی بازی خواهد کرد، اما صعود از مرحله گروهی، همچنان یک رویای محقق نشده برای طرفداران ایران باقی مانده است. هنگامی که آنها به عنوان دومین تیم به جام جهانی روسیه راه یافتند ، امیدوار بودند که آنها بتوانند این امر را تغییر دهند، اما با قرار گرفتن در گروه B، این هدف به چالش کشیده شده است. با حضور اسپانیا و پرتغال در این گروه ، این دیدار با مراکش، فینال واقعی جام است.

فیفا درباره مراکش نیز نوشت، پس از 20 سال انتظار، 15 ژوئن، روز بازگشت مراکش به صحنه جهانی خواهد بود. اما با توجه به ححریفانی که انتظار این تیم را می کشند، مراکش کار خاصی نمی تواند انجام دهد. بنابراین جای تردید نیست که شیرهای اطلس نمی خواهند اجازه دهند سه امتیاز بازی با ایران از چنگ آنها فرار کند. مراکش به عنوان تنها تیمی است که بدون گل خورده به روسیه رسیده، دفاع قوی و بازی تجمعی آنها عامل مهمی در این بازی ها خواهد بود.

مراکش در حال حاضر در 18 بازی شکست نخورده است، از جمله در بازی برابر هم صربستان، نیجریه، کره جنوبی و مصر. فقط بلژیک (19) و اسپانیا (20) رکورد با بهتری نسبت به مراکش پا به آوردگاه روسیه گذاشته اند.

ترکیب احتمالی دو تیم ؛

ایران: علیرضا بیرانوند؛ میلاد محمدی، مرتضی پور علی گنجی، روزبه چشمی، پژمان منتظری، مسعود شجاعی، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، وحید امیری، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش

مراکش: منیر الکجوئی؛ حمزه مندیل، رومین سایس، مهدی بن عطیه، اشرف حکیمی؛ حکیم زیش، مبارک بوسوفا، یونس بلهندا، کریم الاحمدی، نورالدین امربت؛ خالد بوطیب