به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در پانزدهمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی آسیا که از صبح امروز با حضور ۳۱۴ کاراته کا از ۲۹ کشور در شهر امان اردن آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در بخش کاتای انفرادی به روی تاتامی رفتند.

در کاتای انفرادی مردان ‌امیربهادر تدین ابتدا دلوس سانتوس از فیلیپین را ۴ بر یک شکست داد، سپس با نتایج مشابه ۵ بر صفر مقابل آراکا بانرجی از هند و مو شیک از چین به برتری رسید. در چهارمین مبارزه ۴ بر یک نتیجه را به تایی وانگ چین تایپه‌ای واگذار کرد تا در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز به مصاف کریس چنگ مان، نایب قهرمان ۲۰۱۵ آسیا از هنگ کنگ برود.

کاتای تیمی مردان با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون ۵ بر صفر تیم سریلانکا را شکست داد و در ادامه با همین نتیجه مغلوب تیم ژاپن شد تا برای کسب مدال برنز به مصاف تیم کویت برود.

کاتای تیمی بانوان با ترکیب الناز تقی پور, نجمه قاضی زاده و شادی جعفری ابتدا تیم کاتای سریلانکا را ۵ بر صفر شکست داد و در دومین دیدار ۴ بر یک مقابل تیم مالزی شکست خورد تا برای کسب مدال برنز با تیمی از هند مبارزه کند.

در کاتای انفرادی بانوان هم نگین باقری در اولین دیدار آدا وونگ از کره جنوبی را ۴ بر یک برد و در دومین مبارزه ۳ بر ۲ مغلوب لائو مو سونگ از هنگ کنگ شد و با توجه به شکست حریف هنگ کنگی مقابل ژاپن, باقری از دور رقابتها کنار رفت.

رقابت‌های کسب مدال برنز فردا شنبه ۲۳ تیرماه برگزار خواهد شد.