به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سید محمد شروین اسبقیان که در شب اول بازی های آسیایی در سالن کشتی حضور داشت، در صحبت های خود گفت: دو طلا و یک برنز از این سالن امروز برای ایران بیرون آمد که عملکردی عالی بود و به مجموعه بازیکنان و کادر فنی تیم کشتی خداقوت می گویم. بخصوص حسن یزدانی همه ما را به وجد آورد.

وی همچنین با اشاره به دو مدال نقره پومسه کاران ایران گفت: این که یک بانوی ایرانی روز اول به مدال رسید بسیار خوشحال کننده و برای کل بانوان کاروان روحیه بخش است. این دوره طبق گفته دکتر سلطانی فر و حمایت بزرگ وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دوره درخشش ورزش بانوان است که ان شاء الله تا روز آخر ادامه خواهد داشت. هرچند در بعضی رشته های بانوان نگاه ما برای اعزام حمایتی بود و انتظار مدال نداریم.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون ها با اشاره به جلسات طولانی ستاد عالی بازی های آسییایی که از حدود یک سال قبل به ریاست دکتر سلطانی فر در وزارت ورزش و  جوانان تشکیل شده بود گفت: با هماهنگی بی نظیر بین این وزارتخانه و کمیته المپیک تمام تدارکات لازم برای تیم های اعزامی قبل از بازی ها فراهم شد و سعی کردیم به بهترین نحو وظایف خود را انجام  دهیم تا ورزشکارانمان هیچ دغدغه ذهنی نداشته باشند. تا پایان هم کنارشان هستیم و بعد از مسابقات نیز به نحو شایسته ای از آنان تقدیر می کنیم.

اسبقیان در پایان پیش بینی رتبه ایران در جدول نهایی توزیع مدال را مشکل دانست و گفت: میزبان بعضی اوزان در رشته های محتلف که نقطه قوت ما بود حذف و رشته هایی که خودش قدر بود را اضافه کرد. حدس می زنیم مدال های طلای بیشتری از دوره قبل کسب کنیم اما در مورد رتبه نهایی اظهار نظر دقیقی نمی نوان کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: