به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، کاکاونپور در گفتگو با سایت فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: تیم ملی بسکتبال بزرگسالان سه نفره از اوایل سال ۹۷ در اردوی آماده‌سازی حضور داشت و روند صعودی قابل قبولی در رقابت‌ها نشان داد. تیم های حاضر در کاپ آسیا، جام جهانی و مسابقات آسیایی قزاقستان همگی از بازیکنان حرفه‌ای و باتجربه خودش استفاده کردند و ترکیب تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها کمترین تغییر را داشت. بازیکنان تیم های دیگر از رده های مختلف سنی در کنار هم حضور داشتند و به میدان می رفتند. در واقع سایر رقبا با ترکیب اصلی در مسابقات شرکت کرده بودند.

مسئول دپارتمان بسکتبال سه نفره بانوان افزود: با توجه به اینکه در بخش بسکتبال ۵ نفره به دلیل نبودن رویداد خاص اردوی آماده سازی برگزار نشده است، برگزاری منظم اردوهای بسکتبال سه نفره کمک شایانی به آمادگی بازیکنان هر دو بخش کرده است. در طی این اردوها در هر رده سنی ۱۵ الی ۲۰ بازیکن به طور متناوب در تمرینات حضور داشتند.

کاکاونپور در ادامه گفت: همزمان با روند آماده سازی تیم ملی بزرگسالان، آماده سازی تیم زیر ۲۳ سال آغاز شد. عدم تشکیل تیم‌های ملی سه نفره در هر سه رده در سال‌های گذشته کار را برای ما دشوار کرد و باید همزمان با برگزاری اردوهای مربوط به اعزام، به استعدادیابی و جذب نیروهایی با پتانسیل بالا پرداخته می شد. در این راستا مسابقات قهرمانی کشور زیر ۲۳ سال برای اولین بار به میزبانی شهرستان گرگان برگزار شد که از میان بازیکنان این مسابقات شش بازیکن برای اردوی آماده سازی مسابقات جام جهانی زیر ۲۳ سال چین دعوت به عمل آمد. اردوی آماده سازی این تیم از ۳۱ شهریور در سالن بسکتبال آزادی برگزار می‌شود.

وی در رابطه با عملکرد تیم ملی بسکتبال زیر ۲۳ سال در رقابت های بسکتبال سه نفره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ بیان داشت: این تیم در گروه خود دوم شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و در این مرحله با وجود ارائه یک بازی خوب برابر تیم چین که در همین رقابت‌ها قهرمان شد شکست خورد. با توجه به پتانسیلی که این تیم دارد آینده بهتر و نتایج درخشان تری را پیش بینی می کنم.

کاکاونپور خاطرنشان کرد: تیم ملی بسکتبال بزرگسالان نیز قهرمانی رقابت‌های غرب آسیا را به دست آورد و جواز حضور در رقابت‌های کوئست قزاقستان را کسب کرد۰ تیم در قزاقستان بدون باخت به مرحله بعدی رسید اما مصدومیت سعیده علی دردسرساز شد. ایران در میان چهار تیم برتر رقابت ها قرار گرفت و در نهایت به مقام چهارم رسید.

مسئول دپارتمان بسکتبال سه نفره بانوان فدراسیون بسکتبال یادآور شد: تیم ملی بسکتبال سه نفره زیر ۱۸ سال نیز در کاپ آسیایی مالزی شرکت کرد. چین و نیوزیلند حریفان ایران در این رقابت ها اول و دوم شدند که هر دو مقابل ایران به میدان رفتند. بازیکنان مقابل هر دو تیم با وجود شکست نمایش بسیار خوبی داشتند. با اینکه با قرعه سختی روبرو شده بود تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و به نیوزیلند باخت.

گلاره کاکاونپور در پایان گفت: تیم‌های ملی بسکتبال بانوان رقابت‌های مهمی را در پیش رو دارند. تیم زیر ۲۳ سال به جام جهانی چین اعزام می شود و تیم زیر ۱۸ سال نیز به المپیک زیر ۱۸ سال آرژانتین می رود که هر دو رویداد مهر ماه است.