به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم های ملی والیبال ایران و بلغارستان که در بازی نخست خود در مسابقات قهرمانی جهان 2018 به 2 پیروزی مقابل پورتوریکو و فنلاند دست پیدا کردند در بازی دوم خود برای شکست دادن یکدیگر به میدان می روند.  این برای سومین بار است که تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جهان به مصاف بلغارستان می رود. نتیجه هر 2 بازی قبلی 3 بر صفر به سود بلغارستان بوده است.

دو تیم برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی جهان 1970 با هم در صوفیه روبرو شدند. دومین تقابل ایران با بلغارستان در مسابقات قهرمانی جهان در مسابقات سال 2006 ژاپن بود. در سال های بعد اما تیم ملی ایران در لیگ جهانی 2016 و لیگ ملت های 2018 با نتیجه 3 بر یک بلغارستان را شکست داد و به نوعی انتقام 2 شکست گذشته را گرفت. تیم ملی ایران در نهایت به مقام دهم لیگ ملت های 2018 رسید و تیم بلغارستان، یازدهم شد.

نیکولای نیکولوف، مدافع وسط تیم ملی بلغارستان که سابقه حضور در لیگ برتر ایران را دارد با بازیکنان ایرانی به خوبی آشناست.  تیم ملی والیبال بلغارستان پس از میزبانی مسابقات سال 1970 برای دومین بار (البته در کنار ایتالیا) برگزار کننده مسابقات قهرمانی جهان است. آنها امیدوارند که مثل سال 1970 به مقام قابل توجه نایب قهرمانی مسابقات برسند. نیکولای نیکولوف، مدافع وسط تیم ملی بلغارستان که سابقه حضور در لیگ برتر ایران را دارد با بازیکنان ایرانی به خوبی آشناست.

تیم ملی ایران نیز در سال 2014 با شکست مقابل روسیه به عنوان ششمی جهان رسید.