به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مجید جلالی در نشست خبری پیش از بازی با پارس جنوبی جم در مرحله یک شانزدهم جام حذفی اظهار داشت: معمولا در مورد جام حذفی می‌گویند در روش‌ها و بازی‌ها فرق دارد اما ما می‌گوییم هیچ تفاوتی با لیگ ندارد. برخی هم جام حذفی را جدی می‌گیرند و برخی هم جدی نمی‌گیرند که دلیلش شرایط مربی و باشگاه است. من با بازیکنان صحبت کردم و از اینکه در اولین گام در جام حذفی با یک تیم لیگ برتری بازی می‌کنیم خیلی برای ما بهتر است و امیدوارم که از این بازی بهره‌برداری لازم را برای آینده داشته باشیم.

وی درمورد اینکه جام حذفی را جدی خواهد گرفت، گفت:‌ این یک پارامتر است که مسئولیت‌های مشترکی در آن وجود دارد و فقط به بازیکن، مربی و باشگاه به تنهایی مربوط نیست بلکه یک چیز مشترک است ما هم دوست  داریم در جام حذفی موفق باشیم.

سرمربی پیکان درباره اینکه تیم‌تان قرعه بدی خورده و با پارس جنوبی بازی دارید، گفت: این مسیری است که در جام حذفی باید طی شود اگر ابتدا قرعه آسان باشد بعدا سخت می‌شود پس اگر می‌خواهید جایی برسید باید این مسیر را طی کنید. ما بدشانسی نیاوردیم و از این قرعه استقبال می‌کنیم. بازیکنان‌مان هم همین احساس را دارند.

جلالی درمورد پارس جنوبی گفت: آنها خودشان را ثابت کردند و تیم خوبی هستند و فکر می‌کنم فردا بازی خوبی را شاهد باشیم.

وی درمورد اینکه پیش از این گفته بو روی کارهای هجومی کار می‌کند و در بازی با استقلال خوزستان این مسئله را دیدیم اما آیا باز هم روی کارهای هجومی تیمش کار خواهد کرد یا نه،‌گفت:‌ من قبلا گفتم وقتی قرعه‌کشی لیگ را دیدم در سه بازی اول لیگ بیشتر وقتم را دوران آماده سازی برای بهبود خط دفاعی‌مان گذاشتم. وپس از آن به بازی‌هایی رسیدیسم که نیاز به حمله بیشتری داشتیم و احساس کمبود کردیم که در همان بازی با استقلال خوزستان ما بیشترین گرایش را به سمت تمرینات هجومی داشتیم و در بازی با استقلال خوزستان به اندازه 5 بازی قبلی‌مان در لیگ موقعیت گل ایجاد کردیم. فردا شما متوجه خواهید شد ما در زمینه فوتبال هجومی پیشرفت کرده‌ایم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان درمورد اینکه هم اکنون شاهدیم مربیان در کنار زمین شلوغ کاری می‌کنند، گفت:‌ قبل از شروع لیگ هم نامه‌ای به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نوشتم و گفتم که متاسفانه باوری در بین مربیان به وجود آمده که اگر درکنار زمین شلوغ کاری کنند برایشان امتیاز محسوب می‌شود مخصوصا علیه داوران. این باور باعث شده حتی مربیانی که ساکت هم هستند دیگر ساکت نباشند زیرا فکر می‌کنند در آن صورت سرشان کلاه می‌رود.

جلالی درمورد اینکه خودش از این موضوع ضرر کرده یا نه، گفت: بحث من نیست. بحث مشکل فوتبال است باید جلساتی گذاشته شود تا بدانیم چرا این باور به وجود آمده است و بدانیم اکنون در مسابقات تیم‌های پایه هم مربیان همین رفتار را می‌کنند. این مشکل کلی در فوتبال ماست که خود را نشان می‌دهد و باید به این مسئله توجه شود.