به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دومین دوره مسابقات دوگانه قهرمانی کشور آقایان با استقبال قابل توجه هیئت های استانی و ورزشکاران مواجه و با شرکت ۱۰۳ ورزشکار از ۱۹ استان کشور به میزبانی استان البرز و شهر جدید هشتگرد در سه رده سنی جوانان، امید و بزرگسالان و در دو بخش تیمی و انفرادی برگزار شد.

در این دوره از مسابقات و در رده سنی بزرگسالان که با شرکت  ۳۹ ورزشکار از ۱۶ استان به انجام رسید در بخش انفرادی سید محمد حسینی از استان گلستان با زمان ۵۲:۱۳ به مقام قهرمانی دست یافت و منصور عبدی از کردستان با زمان ۵۲:۲۹ و رحیم رستگاری از استان مرکزی با زمان ۵۵:۳۹ به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

در بخش تیمی رده سنی بزرگسالان نیز استان مرکزی با زمان ۲:۵۶:۰۲ قهرمان شد و گلستان و آذربایجان غربی به ترتیب با زمان ۳:۰۲:۳۰ و ۳:۰۵:۵۲ بر سکوهای دوم و سوم ایستادند.

در رده سنی امید نیز که با حضور ۲۱ ورزشکار از ۹ استان برگزار گردید امین سقایی از چهارمحال و بختیاری با زمان ۵۲:۱۹ به مقام اول دست یافت و آرمین کاتبی ورزشکار خراسان رضوی با زمان ۵۶:۱۹ در جایگاه دوم قرار گرفت. در این رده علی رحمتی مفرد از لرستان با زمان ۵۸:۳۳ بر سکوی سوم ایستاد.

در بخش تیم رده امید نیز خراسان رضوی با زمان ۳:۰۸:۵۹ بر سکوی نخست قرار گرفت و تیم های مازندران با زمان ۳:۲۶:۰۰ در رده دوم و خوزستان با زمان ۳:۴۰:۳۷ در رده سوم جای گرفت.

در رده سنی جوانان که با شرکت ۴۳ ورزشکار از ۱۱ استان برگزار شد علی رضوانی از استان سمنان با زمان ۵۳:۳۹ به مقام قهرمانی دست یافت و سید جواد حسینی از استان گلستان با زمان ۵۷:۳۳ به مقام دوم رسید. در این رده محمد حسین رضایی دیگر ورزشکار سمنانی با زمان ۵۸:۰۹ بر سکوی سوم ایستاد.

در بخش تیمی این رده نیز سمنان با زمان ۳:۰۰:۱۱ بر سکوی نخست ایستاد، همدان با زمان ۳:۰۲:۰۳ به مقام دوم رسید و آذربایجان غربی با زمان ۳:۰۴:۵۹ در رده سوم قرار گرفت.

از نکات قابل توجه این دوره از مسابقات می توان به عدم حضور تیم های مطرحی هم چون اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی اشاره کرد که بر خلاف روال مسابقات پیشین در این دوره غایب بودند.

هم چنین حضور ورزشکاران استان های خوزستان، هرمزگان، خراسان شمالی و تهران در این دوره که پس از مدت ها صورت گرفت نشانگر تلاش و برنامه ریزی هیئت های مذکور برای پرورش ورزشکاران این رشته و دستیابی به رتبه های بهتر در مسابقات می باشد. هم چنین رشد خوب استان های خراسان رضوی، مرکزی، سمنان، مازندران و همدان در بخش قهرمانی قابل توجه بود.

در این دوره از مسابقات ورزشکاران استان های چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، لرستان، خراسان شمالی، تهران، مرکزی، مازندران، البرز، خوزستان، کرمان، هرمزگان، آذربایجان غربی، همدان، زنجان، قزوین، کردستان، سمنان، گلستان و ایلام در رده های مختلف سنی حضور داشتند.