به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پدیده بلوری زاده مربی تیم ملی والیبال بانوان ایران بعد از برتری مقابل قزاقستان گفت: برای نخستین بار بود که این تیم را شکست می دادیم. البته ما انتظار داشتیم بازی را ٣ بر صفر یا ٣ بر یک ببریم.

وی افزود: شاید اگر بازی دوم با قزاقستان داشتیم به راحتی این سد را پشت سر می گذاشتیم. برای اولین بار است که ایران با این سطح خودباوری پا به میدان می گذارد که نتیجه را هم گرفت.

مربی تیم ملی کشورمان با اشاره به اینکه بازیکنان از نظر فنی پتانسیل کافی دارند، خاطرنشان کرد: آن ها با این پتانسیل می توانند جایگاه هم کسب کنند. آنچه محقق نمی شد این آگاهی ذهنی بود که اگر موانع از سر ذهن برداشته شوند با همین شیوه می توانیم مسابقات دیگر را ببریم.

بلوری زاده در پاسخ به این سوال که سرمربی قزاقستان گفته آن ها تیم بسیار جوانی را به مسابقات فرستاده اند، عنوان کرد: آن ها ٢-٣ بازیکن جوان داشتند. ٢ بازیکن زیر ١٩ سال بودند که سال گذشته در مسابقات شرکت کردند اما بازیکن با تجربه هم داشتند. کشورهایی مثل قزاقستان این ویژگی را دارند که بعد از چند پوئن خودشان را تطبیق دهند.

وی افزود: ما این اجازه را به حریف ندادیم و بچه ها پرقدرت ظاهر شدند. بازیکنان ما نشان دادند آن ها هم می توانند تا تیم را آنالیز کرده و بازی را تغییر دهند.