به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ چهل و سومین دوره رقابت‌های المپیاد جهانی شطرنج در باتومی گرجستان، پس از یازده دور رقابت شطرنج بازان شرکت کننده از ۱۸۷ کشور به پایان رسید که در این المپیاد تیم مردان کشورمان با کسب  ۱۵ امتیاز بین ۱۸۵ تیم در رده هفدهم قرار گرفت و تیم بانوان نیز با ۱۵ امتیاز رتبه چهاردهمی را در بین ۱۵۱ تیم به خود اختصاص داد.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در گفتگو با خبرنگار برنا درمورد ارزیابی خود از عملکرد ملی پوشان در این دوره از رقابت‌ها عنوان کرد: انتظار از تیم در حالت کلی بسیار بالا بود. با توجه به این که پرهام مقصودلو پیش از این در رقابت های قهرمانی جوانان جهان رکوردشکنی کرد، انتظارات را از تیم بالا برد. حتی خود بازیکنان هم تلاش کردند  جزو 10 تیم برتر قرار بگیرند اما در کل نتیجه به دست آمده نیز کاملا رضایت بخش است.

وی افزود: در این دوره در بخش بانوان از رتبه بیست و هشتم به چهاردهمی صعود کردیم و در قسمت مردان هم از جایگاه بیست و چهارمی به هفدهمی رسیدیم. عناوین نشان می دهد در شطرنج روند رو به رشدی را در این مدت طی کردیم، بنابراین می توانیم به آینده بهتر رشته ورزشی امیدوار باشیم.