به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی درباره عملکرد ملی پوشان در رقابت های جوانان المپیک 2018 آرژانتین گفت: تیم ملی فوتسال زیر 18 سال را در شرایطی به آرژانتین اعزام کردیم که متناسب با شرایط سنی این تیم و زمان برنامه ریزی شده برای این مسابقات، کشورهای زیادی را برای انجام بازی دوستانه پیدا نمی کردیم . چه از لحاظ سنی و چه از لحاظ مقارن بودن با فصل تابستان و تعطیلی تیم های ملی فوتسال در کشورهای مختلف در رده جوانان نتوانستیم بازی های دوستانه را برای این تیم مهیا کنیم.

وی گفت: فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال تمام تلاش خود را به کار گرفت تا این تیم در بهترین شرایط تمرین کند. همچنین بازی دوستانه برابر تیم اکراین در تهران و شکست اوکراینی ها از ایران قهرمانی در تورنمنت ایتالیا بازی هایی بود که ملی پوشان برگزار کردند و در این مسابقات دوستانه و تورنمنت بین المللی نشان دادند تیم بسیار خوب و قابل احترامی هستند.

وی ادامه داد: اما بدشانسی بسیار زیاد، این تیم در قرعه بسیار سخت و وحشتناک در رقابتهای المپیک 2018 آرژانتین افتاد. فکر می کنم برزیل قهرمان این دوره از مسابقات خواهد بود و بعید می دانم آرژانتین حریف برزیل شود و این تیم را شکست دهد. ما از تیم برزیلی شکست خوردیم که  به روسیه 6 گل زده و ما با نتیجه 4 بر صفر بازی را واگذار کردیم. تیم روسیه در رده های پایه همیشه جزء بهترین های دنیا بوده و بازی ایران و روسیه اگر تماشا می کردید،  متوجه می شدید که در اثر یک اشتباه بسیار کوچک بازیکن  ایران؛ گل دوم را در آخرین ثانیه بازی دریافت کردیم. 

ترابیان در پایان گفت: از لحاظ فنی بازیکنان توانایی های خود را خوب نشان دادند و این بی انصافی است که هیجان زده درباره این جوانان که می خواهند آینده فوتسال ایران باشند، صحبت شود. این بازیکنان تک به تک آینده فوتسال ایران را رقم خواهند زد و جایگزین ستارهای امروز فوتسال خواهند بود.