به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برنامه های فجر چهلم از افتتاح  پروژه های قابل افتتاح وزارت ورزش وجوانان از هفته دولت تا فجر چهلم خبر داد و گفت: وزارت ورزش و جوانان، تلاش خواهد کرد که دستاوردهای پیروزی انقلاب و نظام را به بهترین وجه به نمایش بگذارد.  

دکتر مسعود سلطانی فر بازدید و افتتاح پروژه های ورزشی را از مهترین برنامه های این وزارتخانه در هفته دولت عنوان کرد و توضیح داد: به کوری چشم دشمنان تصمیم گرفتیم با وجود تحریم ها و تهدیدها شرایط را به گونه ای برنامه ریزی کنیم که از هفته دولت تا چهلمین سال پیروزی انقلاب، افتتاح پروژه ها و بازدید از اماکن ورزشی و دیدار با ورزشکاران اقصی نقاط کشور را در دستور کار قرار بدهیم.

او با تاکید بر برگزاری هرچه باشکوهتر فجر چهلم افزود: وزارت ورزش و جوانان، تلاش خواهد کرد که  پیروزی انقلاب و دستاوردهای نظام را به بهترین وجه به نمایش بگذارد.

وزیر ورزش وجوانان اضافه کرد: به این ترتیب، هر دو هفته یک بار یک پروژه ورزشی را افتتاح خواهیم کرد که از هفته دوم دولت افتتاح پروژه های ورزشی ملارد، اسلامشهر،  ورامین را آغاز کردیم و در آینده ای نزدیک در اهواز و کرمان پیست دوچرخه سواری این استان را افتتاح خواهیم کرد.

وی هدف از افتتاح پروژه های ورزشی را ترغیب مردم به ورزش، ایجاد نشاط، تحرک جسمی و فیزیکی عنوان کرد و گفت: علاوه بر امکانات ورزشی که توسط این وزارتخانه افتتاح و در اختیار مردم قرار گرفته است،  آموزش و پرورش، شهرداری ها، دانشگاه ها و نیروی مسلح هم امکاناتی را در حوزه ورزش در اختیار مردم قرار داده اند.

دکتر سلطانی فر با تاکید بر اجرای برنامه های توسعه ای وزارت ورزش و جوانان با هدف رونق بخشی به ورزش کشور، گفت: مجموعه ورزش تلاش می کند تا امکانات ورزشی را هر روز برای مردم مناسب تر و بهتر کند.

او در بخش دیگری از سخنانش به علاقمندی شخصی اش به ورزش اشاره  کرد و توضیح داد:45 سال است که رویدادهای ورزشی ایران و جهان را پیگیری می کنم و تقریبا اطلاعات مربوط به این حوزه ملکه ذهنم شده و بسیارخوشحالم که افتخار این را دارم که در این حوزه به انجام وظیفه مشغول هستم.

وزیر ورزش وجوانان در ادامه سخنانش موفقیت های ورزشکاران کشورمان در رویدادهای مهم  ورزشی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: در المپیک آسیایی2018 جاکارتا ورزشکارانمان با کسب 62 مدال بیشترین تعداد مدال را پس از انقلاب به دست آوردند.

او اضافه کرد: در والیبال کاراته،  کبدی، واترپلو و کشتی بچه های ما نتایج بسیار خوبی کسب کردند، ضمن اینکه در مسابقات کبدی، ورزشکاران کشورمان در دو بخش مردان و زنان به سلطه هندی ها خاتمه دادند. همچنین در تنیس روی میز بعد سال ها صاحب مدال شدیم و در واترپلو بچه های ما مدال کسب کردند.

سلطانی فر با مطلوب توصیف کردن عملکرد کاروان اعزامی به بازی های 2018 درخصوص حضور ورزشکاران معلول و جانباز در سومین دوره بازی های پارآسیایی اظهارداشت: خوشبختانه ورزشکاران ما در این دوره با کسب 136 مدال و کسب رتبه سوم این بازی های توانستند نتایجی تاریخی از خود به جای بگذارند.

وی در این خصوص 6 مدال طلای شاهین ایزدیار و 2 مدال ساره جوانمردی درتیراندازی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ملی پوشان کشورمان در رقابت ها توانستند نتیجه ای تاریخی کسب کنند.

وزیر ورزش موفقیت های جوانان  در المپیک جوانان آرژانتین و ارتقا جایگاه ایران از رده هفدهی به هفتمی را مورد توجه قرار داد و در ادامه به موفقیت های تیم های باشگاهی در لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد.

وی افزود: برای نخستین بار در تاریخ دو تیم استقلال و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی این بازی ها حضور پیدا کردند که پرسپولیس به نیمه نهایی رسید و استقلال هم می توانست اما در بازی با السد نتیجه را واگذار کرد و نتوانست صعود کند.

دکتر سلطانی فر حضور تیم ملی کشتی در مسابقات جهانی را یکی دیگر از رویدادهای پیش روی علاقمندان به این رشته نام برد و گفت: یک تیم جوان و با تجربه به این رقابت ها راه یافتند.

وی گفت: برای حضور موفق در المپیک 2020 و جام ملت های آسیا برنامه های ویژه ای را در دستور کار قرار داده ایم تا  بتوانیم از این رویداد دست پر به کشور بازگردیم. سال 1397 سال پررویدادی بود و در هر 4 رویدادی که حضور داشتیم نتایج بسیار خوبی  کسب کردیم و امیدواریم در ادامه سال نیز بتوانیم نتایج خوبی گرفته و موفقیت هایمان را تکمیل کنیم.

وزیر ورزش وجوانان درخصوص بازسازی ورزشگاه آزادی نیز گفت : تمام هزینه ها را وزارت ورزش و جوانان تامین کرده و تیم بازسازی ورزشگاه تشکیل شده است و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، تیم عملیاتی و اجرایی را در ورزشگاه آزادی مستقر کرده و روزانه پیگیر کار هستیم و امیدواریم بازی فینال در ورزشگاه آزادی به شکل آبرومندانه ای همراه با جشن قهرمانی برگزار شود.

وزیر ورزش و جوانان درخصوص قانون باز نشسته ها نیز گفت: ما روند جوانگرایی در حوزه مدیریتی را ازحدود 22 ماه پیش آغاز کرده ایم. در حال حاضر 9 مدیرکل زیر 40 سال انجام وظیفه می کنند.

او با تاکید بر تداوم اجرای قانون منع به کار گیری بازنشسته در وزارت ورزش و جوانان  اظهار داشت: اجرای این قانون را در فدراسیون ها اجرا کرده ایم.

دکتر سلطانی فر توضیح داد: روسای فدراسیون هایی بودند که  ریاست های 30 ساله، 17 ساله و 22 ساله و 28 ساله داشتند که به مرور با تغییراتی که اعمال شد مدیران جوان  باانگیزه و با اراده  را  جایگزین کردیم.

وی با تاکید بر اینکه در وزارت ورزش و جوانان برای هر دو بخش برنامه های استراتژیک داریم، اظهار داشت: برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان جوانان را وارد عرصه خواهیم کرد و در این ارتباط قانون را کاملا اجرایی می کنیم.