به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر اساس اعلام سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا مجموعا 44 کشور شامل بر 24 کشور غرب و 20 کشور از شرق آسیا در این قرعه کشی حضور خواهند یافت و مسابقات در 11 گروه 4 تیمی برگزار می شود. برای هر گروه یک میزبان تعیین شده که بر این اساس ایران نیز میزبان مسابقات یکی از گروه های 6گانه غرب آسیا خواهد بود.

بر اساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا کشورهای ایران ، عربستان ، ازبکستان ، قطر ، بحرین و کویت میزبان گروه های 6 گانه غرب آسیا هستند که بر این اساس هم گروهی تیم امید ایران با هرکدام از این کشورها منتفی است.

همچنین در منطقه شرق آسیا کشورهای ویتنام، مالزی، کامبوج ، تیمور شرقی و مغولستان به عنوان میزبان گروه های 5 گانه معرفی شدند.

بر این اساس قرعه کشی در دو منطقه غرب و شرق آسیا به شکل مجزا انجام خواهد شد و وضعیت 11 گروه مرحله مقدماتی رقابت ها مشخص می شود. تیم های اول هر گروه مستقیما جواز حضور در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا را کسب می کنند ، همچنین 4 تیم برتری که عنوان دوم گروه ها را کسب نموده اند نیز به جمع صدرنشین ها می پیوندند تا 15 تیم نهایی در کنار کشور میزبان رقابت ها در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا که سال 2020 برگزار می شود حضور یابند. تیم های برتر رقابت های قهرمانی زیر 23 سال آسیا جواز حضور در مسابقات المپیک 2020 را کسب می کنند.

گفتنی است حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال المپیک ایران به عنوان نماینده ایران روز چهارشنبه در مراسم قرعه کشی رقابت ها حضور خواهد یافت.