به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در نهمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان ۲۰۱۸، رقابت دسته ۱۰۹ کیلوگرم برگزار شد و در پایان حرکت یک ضرب ایران صاحب مدال نشد. محمدرضا براری تنها نماینده ایران در این وزن، با رکورد ۱۸۱  کیلوگرم در حرکت یک ضرب ششم شد.

*حرکت یک ضرب:

محمدرضا براری در اولین حرکت یک ضرب ۱۷۵ کیلوگرم را بالای سر برد. براری در دومین حرکت یک ضرب پشت وزنه ۱۸۱ کیلوگرم قرار گرفت که این وزنه را هم به خوبی مهار کرد. برخواه سرمربی تیم ملی برای آخر حرکت نماینده ایران ۱۸۶ کیلوگرم را درخواست کرد اما براری وزنه را انداخت. بنابراین با همان ۱۸۱ کیلوگرم به کار خود در یک ضرب پایان داد. او در یک ضرب ششم شد. 

روسلان نورالدینوف قهرمان المپیک و مدعی قهرمانی در یک ضرب وزنه های ۱۸۷ و ۱۸۹ کیلوگرم ر انداخت و اوت شد. ژی یانگ از چین بارکورد ۱۹۶ کلوگرم طلای یک‌ضرب راگرفت. سیمون مارتیروسیان وزنه بردار نامدار ارمنستان با رکورد ۱۹۵ کیلوگرم مدال نقره را کسب کرد. مارتیروسیان در حرکت آخر خود به شکستن رکورد یک ضرب جهان (۱۹۶ کیلوگرم) حمله کرد و هر چند وزنه ۱۹۷ کلوگرم را بالای سر برد اما داوران حرکت او را خطا اعلام کردند و شکستن رکوردجهان پذیرفته نشد. رادین بوچیکوف از روسیه با ۱۹۰ کیلوگرم مدال برنز یک ضرب را گرفت.