به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، صبح امروز دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان با شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ساختمان شماره یک وزارت ورزش و جوانان دیدار و گفتگو کرد.

شیخ سلمان در ابتدا گفت: فدراسیون فوتبال ایران در سال ۲۰۱۷ به عنوان بهترین فدراسیون انتخاب شد و این نشان دهنده کار و تلاش زیاد است و نمایشی که تیم ایران در جام جهانی داشت تحسین اروپایی را هم به دنبال داشت. من به عنوان یک آسیایی از این نمایش قدرتمند تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه بسیار لذت بردم. 

وی ادامه داد: فوتبال ایران فقط مختص تیم ملی بزرگسالان نیست در تمام رده ها شما موفق بوده اید از فوتسال تا همین نتایج فوتبال ساحلی و به خصوص فوتبال زنان بسیار موفق هستید و این موضوع موجب سربلندی فوتبال آسیا است. ما برای رفع مشکلات فوتبال ایران و به خصوص باشگاه ها کمک های زیادی کردیم و تلاش خود را برای ارتباط بیشتر و بهتر بین اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا به کار می گیریم.  فوتبال به عنوان ورزش اول ایران از نظر ما محسوب می شود و از شما تقاضا می کنم به صورت نزدیک تر کار کنیم و روابط کنفدراسیون فوتبال آسیا و ورزش ایران صمیمانه و دوستانه است. 

شیخ سلمان، دکتر مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان را برادر خود خطاب کرد و گفت: شما حمایت هزار درصدی ما را برای فوتبال ایران در کنار خود ببنید و هدف ما حفظ اتحاد و انسجام خانواده فوتبال است. 

او درخصوص موضوع میزبانی ایران از تیم‌های عربستانی گفت: این مسئله ای بوده که در این روزها در کمیته مسابقات آسیا نیز مطرح شد و همچنین دو روز پیش دادگاه عالی سوئیس در مورد آن رأی خود را صادر کرده است که این رای بالاتر از همه آراء است و ما نمی‌توانیم روی این رای صحبت کنیم و هر چه باشد اجرا خواهیم کرد اما تا آنجایی که به ما مربوط می شود تمام تلاش مثبت خود را برای حل شدن این موضوع خواهیم کرد.

شیخ سلمان، ایران را شانس قهرمانی جام ملت های آسیا دانست و گفت: ایران در جام ملت های آسیا شانس زیادی برای قهرمانی دارد و می تواند به این مهم دست پیدا کند.