به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت:  تیم ملی فوتسال زیر20 سال امروز در اولین دیدار خود برابر ترکمنستان به میدان می رود که با انگیزه و تلاشی که از بازیکنان شاهد بودم، مطئنم که نتیجه مناسب و مطلوبی را کسب خواهد کرد.

وی گفت: همانطور که می دانید این تیم سه هفته بیشتر زمان نداشت تا تمرینات آماده سازی خود را برای حضور در مرحله مقدماتی رقابته ای زیر 20 سال فوتسال آسیا برگزار کند. مدت ها قبل طبق مدارکی که موجود است و کنفدراسیون فوتبال آسیا به آن اشاره کرده، میزبانی بر عهده ما بود و بنا بر اشتباهاتی که در ای اف سی رخ داده بود مقرر شد تا ایران در این دوره از بازی ها حضور داشته باشد. کشورهای ایران و ترکمنستان پیش از این درخواست خود را برای میزبانی در مرحله نهایی فوتسال جوانان ارائه کرده بودند. طبق قانون، کشوری که مرحله نهایی را میزبانی می کند دیگر در مرحله مقدماتی حضور نخواهد داشت.با این حال هم در قرعه کشی AFC، هم ایران و هم ترکمنستان در مرحله مقدماتی شرکت داده شده اند.

وی در ادامه بیان کرد: با این اوصاف اردوی تیم ملی به فوریت تشکیل و بازیکنان زیر نظر حمید شاندیزی و دیگر کادر فنی تمرینان خود را آغاز کردند.9 بازیکنی که در آرژانتین حضور داشته و چند بازیکنی که در رده سنی زیر 20 سال بودند، درکنار هم و با انگیزه تمرینات خود را برای رقابت با ترکمنستان و افغانستان برگزار کردند. این دو بازی برای ما محک بسیار خوبی خواهد بود.کادر فنی خوبی داریم و از باتجربه های ما هستند که در کنار صانعی افتخار آفرین بودندو امیدوارم هستم که در این مسابقات موفق عمل کنند.

وی در پایان درباره اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتسال بزرگسالان گفت: تیم بزرگسالان نیز به تورنمنت اسلواکی می رود و با تیم های اسلواکی و روسیه رقابت خواهد کرد. تمرینات این تیم نیز به طور مداوم در حال برگزاری است. بنا به مشکلاتی متاسفانه  بازی رفت و برگشت با برزیل را از دست دادیم. تنها برنامه ای که بعد از تورنمنت اسلواکی در دستور کاری تیم قرار دارد حضور در صربستان و انجام بازی تدارکاتی است که در بهمن این تیم اعزام خواهد شد. درواقع بازی های دوستانه و اردوهای تدارکاتی ملی پوشان به منظور حضوری پر قدرت در مقدماتی جام جهانی و بازی های جام ملت های آسیا است.