به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، این سمپوزیوم علمی با نام چالش و چشم انداز در کشتی روزهای 30 آبان و اول آذرماه با حضور اساتید برجسته کشتی جهان و دکتر بهمن میرزایی عضو کمیسیون علمی اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد.

در این سمپوزیوم، که زیر نظر کمیسیون علمی اتحادیه جهانی کشتی، شبکه بین المللی محققان کشتی (INWR) و با همکاری فدراسیون کشتی و دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ملی اکراین برگزار شد، ۱۱ سخنران از ۹ کشور نتایج پژوهش های علمی خود را در زمینه علم تمرین، فیزیولوژی ورزش، روانشناسی ورزش، تاریخ کشتی، بیومکانیک و طب ورزش ارائه کردند.

در این همایش علمی از کتابخانه و مرکز بین المللی مطالعات آکادمی المپیک، و کمپ تمرین تیم های ملی اکراین در کمیته ملی المپیک بازدید بعمل آمد و در ادامه جایزه علمی رایکو پتروف به پروفسور ولادیمیر استاروستا از لهستان به پاس سالها تلاش علمی اهدا شد.

بهمن میرزایی، عضو ایرانی کمیسیون علمی اتحادیه جهانی کشتی، در مورد دو موضوع دوره بندی تمرین برای اوج عملکرد ورزشی در ورزشکاران رشته های مبارزه ای  و اثر تمرینات با وزنه با روش محدودسازی جریان خون و تنفس در کشتی گیران در پنل اصلی کنگره برای حاضران سخنرانی کرد.