به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سارا خادم الشریعه در گفت و گو با سایت فدراسیون شطرنج اظهار داشت: سطح فنی لیگ چین بسیار بالاست تا جایی که از این لیگ به عنوان بهترین لیگ جهان یاد می شود. طبیعتا در چنین مسابقاتی رقابت برای تمام ورزشکاران از جمله من سخت است.

وی افزود: حضور در لیگ چین نه تنها خوشحال کننده است، بلکه به پیشرفتم هم کمک می کند. من نخستین شطرنج باز ایرانی بودم که به لیگ چین وارد شدم و پس از من آقای مقصودلو آمدند. امیدوارم در سالهای آینده تعداد ایرانی های لیگ چین بیشتر از دو نفر هم بشود.

خادم الشریعه ادامه داد: در مجموع 4 مسابقه در لیگ چین برگزار کردم که حاصل آن 3 تساوی و یک پیروزی بود. با نتایجی که رقم خورد، کمی کاهش ریتینگ داشتم ولی با عملکرد خوبی که در بوندس لیگا داشتم نه تنها این افت جبران شد بلکه جایگاهم  در رده بندی جهانی یازده پله صعود داشت.

بهترین شطرنج باز بانوان ایران در خصوص ایستادن در رده نوزدهم رده بندی جهانی نیز عنوان داشت: یکی از اهداف بزرگ زندگی ورزشی من رسیدن به جمع 20 شطرنج باز برتر جهان بود که خوشبختانه این اتفاق رخ داد. خیلی خوشحالم که این جایگاه را بدست آوردم.

وی در پایان تصریح کرد: می دانم حفظ و ارتقای این جایگاه سخت است ولی از این پس باید تلاش کنم که در میان 10 شطرنج باز برتر جهان قرار گیرم. البته برای رسیدن به این جایگاه نیاز به حمایت بیشتر فدراسیون و حضور در مسابقات متعدد دارم که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.