به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شریعتی درخصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان و استفاده از مدیران جوان گفت: با توجه به اینکه فرصتی پیش آمده که به واسطه این قانون از جوانان در عرصه های مدیریتی استفاده کرد ضمن اینکه باید مدیران با تجربه به عنوان مشاور در کنار جوانان فعالیت خود را ادامه دهند تا با خلا تجربیاتشان مواجه نشویم.

مسعود شریعتی با اشاره به موثر بودن برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی در استان ها بیان کرد: در استان یزد پیش از آنکه برنامه سراسری استعدایابی توسط وزارت ورزش و جوانان اعلام شود چندین سال المپیاد استعدادیابی تحت عنوان المپیاد دارالعباده با رده سنی زیر 14 سال با نتایج بسیار خوب دختران و پسران برگزار می شد.

وی ضمن قدردانی از وزیر ورزش و جوانان و معاونانش برای برگزاری المپیاد استعدادیابی در سراسر کشور افزود: امیدوارم این برنامه تداوم داشته باشد و مهم تر از برگزاری این مراسم ارزیابی عملکردها و استفاده به جا از استعدادها و ظرفیت های شناخته شده در فدراسیون ها، تیم های ملی و تیم های نوجوانان و جوانان است که بتوانند در المپیک های آینده مدال آور شوند.

شریعتی از ورزش به عنوان یکی از پرافتخارترین حوزه ها طی چهل سال انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: ورزش بعد از انقلاب نسبت به قبل از انقلاب افتخارات زیادی را برای مردم و مملکت به ارمغان آورده است ولی این کافی نیست وبرای کسب نتایج بهتر نیازمند برنامه های مدون و ثبات مدیریت و همچنین بازسازی و بازنگری همه فعالیت ها در همه مجموعه ها است.

او ادامه داد: دستور دکتر سلطانی فر در بحث واگزاری میزبانی مسابقات ملی، جهانی و بین المللی به شهرستان ها و استان های غیر از پایتخت در توسعه و همگانی کردن ورزش بسیار موثر بوده است و همچنین شاهد حضور جمع عظیمی از مردم مشتاق به ورزش در سالن های ورزشی بوده ایم و در شهرستان ها شور و نشاط زیادی را ایجاد کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد با اشاره به تعهد دولت به خصوصی سازی باشگاه های ورزشی اظهار داشت: در بخش ورزش نسبت به دیگر بخش ها مزایای دولت در جهت خصوصی سازی بسیار کمرنگ تر است و امیدوارم در ظرفیت خصوصی سازی و توجه به باشگاه ها و افرادی که علاقمند به فعالیت در حوزه خصوصی سازی ورزش هستند توجه ویژه ای شود که بتوانیم در توسعه فضای ورزشی و برگزاری مسابقات و میزبانی ها پیشرفت داشته باشیم.