به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فریدون اصفهانیان در حاشیه کلاس یک روزه توجیهی و دانش افزایی داوران و کمک داوران الیت فوتبال گفت: حدودا 14 هفته از بازی های لیگ گذشته و فضای خوبی برای برگزاری کلاس یک روزه داشتیم و تصمیم به برگزاری آن گرفتیم. 

وی افزود: باید کم کم داوران خود را به کشوری های پیشرفته در داوری اعزام کنیم تا در دوره های بین المللی شرکت کنند. هدف از برگزاری این دوره یادآوری اشتباهات داوران در 14 هفته گذشته بوده است و این قطعا به رشد آنها کمک زیادی خواهد کرد. 

عضو هیات رئیسه فدراسیون اظهار داشت: داوران ما با صداقت کامل قضاوت می کنند و اگر اشتباهی وجود داشته باشد کاملا غیر عمد بوده است. در جام جهانی که عالی ترین سطح مسابقات فوتبال است هم شاهد اشتباهات داوری بودیم که امری طبیعی است. 

اصفهانیان درخصوص بیانیه های باشگاه ها علیه داوران اظهار داشت: این اقدام اصلا حرفه ای نیست و هدف باشگاه ها تحت تاثیر قرار دادن داوران است. از کمیته انضباطی می خواهم با این باشگاه ها به صورت جدی برخورد کند. داوران ما بدون هیچ چشم داشتی در مسابقات لیگ قضاوت می کنند و امیدوارم روزی آنها به حق واقعی خود در فوتبال برسند.

رییس کمیته داوران درباره جوانگرایی صورت گرفته گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این باره صورت گرفته و ای کاش این مساله زودتر صورت می گرفت. 

وی خاطرنشان کرد: توانمندی داوران در آسیا بالا رفته است و معتقدم شما می توانید در رویدهای بین المللی بیشتر از گذشته قضاوت کنید. بر همین اساس با حمایت فدراسیون فوتبال و کمیته داوران این دوره بسیار ارزشمند و مفید را برایتان برگزار کردیم تا به نحو احسن بهترین استفاده را ببرید.