به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مصطفی میرعمادیان، سرپرست تیم اعزامی به رقابت‌های بین‌المللی آلانز روسیه، گفت: مراسم قرعه کشی و وزن کشی رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جام آلانز روسیه، ساعت 6 عصر دیروز جمعه در تمامی اوزان برگزار شد.

وی ادامه داد: این در حالی بود که مسئولان برگزاری قبل از ما از تمامی کشورها امضاء گرفتند که وزن کشی فقط در یک روز برگزار شود و ما وقتی متوجه شدیم اعتراض خودمان را اعلام کردیم که چرا قوانین اتحادیه جهانی را تغییر دادید و آن ها گفتند که ما از تمامی تیم ها نظر خواهی کردیم.

میرعمادیان تصریح کرد: در ادامه اعتراض خود به آن ها گفتیم که شما می توانید ساعت مسابقات را تغییر دهید اما قوانین اتحادیه جهانی را نمی توانید تغییر دهید که نماینده اتحادیه جهانی که روس زبان بود اعتراض ما را قبول نکرد و گفت که من از اتحادیه جهانی کشتی برای این کار استعلام گرفتم در ادامه ما به بخشنامه ارسالی استناد کردیم و گفتیم که اگر از قبل می گفتید از کشتی گیرانی استفاده می کردیم که شرایط وزن کشی بهتری داشتند. بهرحال این مسابقات با شرایط جدید برگزار می شود چراکه سایر کشورها زیر برگه را امضاء کردند، اما اعتراض ما پا برجا است.

وی درمورد سطح مسابقات اظهار داشت: روس ها در این مسابقات با تمامی نیروهای خود آمده اند چراکه قرار است سه نفر برتر این رقابت ها در جام یاریگین شرکت کنند و استخوان بندی تیم روسیه از همین رقابت ها تشکیل می شود.

میرعمادیان افزود: گرجستانی ها هم با همه قهرمانان جهان و المپیک خود حضور دارند و کشورهای دیگر مانند آمریکا، قزاقستان، آذربایجان، ازبکستان و سایر کشورها با تیم های پرقدرت آمدند چراکه جایزه دلاری در این مسابقات است و می خواهند از این جایزه بهره مند شوند.

مربی سازنده استان مازندران در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم کشتی گیران مان در این مسابقات با تمام توان به میدان بروند و در کشتی هایشان موفق باشند.