به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکتر سلطانی فر در دیدار با حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمان گفت: تحلیل ورزشی ما این است که استان کرمان در چند سال آینده پیشرفت خوبی در ورزش خواهد داشت .

وی افزود: ورزش تنها ابزاری است که می تواند با ارزانترین قیمت و با یک مسابقه ورزشی ۲ ساعته کل ملت ایران را شاد کند ،مقام معظم رهبری نیز به ورزش حساس هستند, پیگیری می کنند و پیام می دهند .

مقام عالی ورزش کشور در ادامه اظهار داشت:جالب است مقام معظم رهبری در همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های پیام می‌دهند ولی در جام جهانی فوتبال ما به اسپانیا باختیم ولی باز هم پیام دادند و خسته نباشید گفتند .حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با دولتمردان نیز گفتند, مردم از این که می بینند دولتمردان برای حل مشکلات کشور تلاش خودشان را می‌کنند حتی اگر به نتیجه نرسند نیز راضی می شوند همانطور که تیم ملی فوتبال ما در جام جهانی تمام تلاش خود را انجام داد ولی نتیجه نگرفت اما بنده تلاششان را دیدم و برای تلاششان پیام دادم .
 
وزیر ورزش وجوانان در ادامه تصریح کرد: یک تیم باشگاهی ما می‌تواند ۳۰ ۴۰ میلیون نفر از مردم را خوشحال کند که این مهمترین ظرفیت ورزش به شمار می رود
 
دکتر سلطانی فر در ادامه عنوان کرد: بیش از ۵۰ میلیون نفر از مردم ایران سرگرمی و اوقات فراغتشان ۱۶ تیم لیگ برتر فوتبال است. تمام هزینه‌های این ۱۶ تیم که هیچکدام از منابع دولتی تامین نمی‌شود تنها ۵۰۰ میلیارد تومان است. تنها عرصه ای که همه مردم به آن واکنش نشان می دهند ورزش است .
 
وی در ادامه گفت: در بخش جوانان نیز اتفاقات خوبی افتاده است. تعداد سمن ها از صد سمن در سال ۹۲ به بیش از دو هزار سمن رسیده و خانه های جوان که در سال ۹۲ صفر بود هم اکنون به ۹۳ خانه جوان در سطح کشور رسیده است  و در وام ازدواج نیز افزایش چشمگیری صورت گرفته که صبح در جلسه ستاد ساماندهی جوانان گزارش آن را ارائه کردم