به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ احسان حدادی، عضو تیم ملی دوومیدانی درباره میزان آمادگی خود برای کسب سهمیه المپیک 2020 در گفتگو با خبرنگار برنا، گفت: رقابت های قهرمانی آسیا را در پیش داریم که نزدیک‌ترین مسابقه‌ای است که اردیبهشت سال بعد برگزار می‌شود. همچنین مهرماه مسابقات قهرمانی جایزه بزرگ برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امیدوارم در همان مسابقات لیگ الماس بتوانم سهمیه المپیک توکیو را به دست آورم. برای کسب مدال طلا در المپیک انگیزه و توان بسیاری دارم. امیدوارم با کمک و حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بتوانم به این امر مهم دست پیدا کنم.

حدادی یادآور شد: در المپیک 2012 لندن توانستم به مدال نقره برسم و امیدوارم فدراسیون از من حمایت کند تا در رقابت‌های المپیک 2020 بتوانم به مدال طلا برسم. در گذشته در این مسابقات مدال گرفتم و در توکیو نیاز به حمایت دارم تا رنگ مدالم طلایی شود.

او درباره خداحافظی خود از دنیای حرفه‌ای، گفت: در رشته دومیدانی از سن 30 سالگی تا 40 سالگی اوج یک ورزشکار است و به پختگی لازم می‌رسد. خدا بخواهد تا المپیک 2024 قطعا حضور خواهم داشت. اگر شرایطی پیش نیاید در المپیک 2028 نباشم اما حتما تا المپیک 2024 هستم. امیدوارم که با کسب مدال طلای المپیک افتخاراتم را تکمیل کنم. انگیزه و توان بسیاری دارم که در المپیک توکیو به مدال طلا برسم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: