به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی ایران از ساعت 19:30 دقیقه امشب در نخستین دیدار خود در جام ملت‌‌های آسیا به مصاف تیم ملی یمن می‌رود.

شاگردان کی‌روش پیش از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در کمپ مدرن قطر (آسپایر) اردوهای آماده‌سازی خود را پشت سر گذاشتند تا بتوانند بعد از 42 سال، تیم ایران را به عنوان قهرمانی برسانند. این در حالی است که تیم ملی کشورمان توانسته در جام ملت‌های آسیا در سه دوره پیاپی به‌عنوان قهرمانی برسد. 

تیم ملی پیش از دیدار با یمن در آستانه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به مصاف فلسطین و قطر رفت که در این دیدارهای تدارکاتی به ترتیب با یک تساوی و یک برد از زمین خارج شد تا به استقبال جام ملت‌ها برود. نسبت به لیست کارلوس کی‌روش در جام جهانی وریا غفوری، پیام نیازمند و احمد نوراللهی برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به فهرست تیم ملی اضافه شدند.

در بازی با فلسطین رامین رضاییان در ترکیب اصلی بود و وریا جای او را به عنوان بازیکن تعویضی گرفت اما در دیدار با قطر عکس این اتفاق رخ داد. این امکان وجود دارد غفوری در نخستین بازی در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرد. باحضور قدوس به جای جهانبخش در بال راست و البته استفاده از کریم انصاری‌فرد در پست بازوی چپ خط میانی به نظر می‌رسد این نفرات با پشتوانه امید ابراهیمی، مثلث خط میانی را تشکیل دهند و روزبه چشمی تورنمنت را از روی نیمکت آغاز کند.

البته در این باره هم نمی‌توان با قاطعیت نظر داد اما در مجموع به نظر می‌رسد 90 درصد ترکیب اصلی تیم ملی مقابل یمن همان لیست قبلی برابر قطر است و تنها ابهام در دفاع راست و همین هافبک دفاعی باقی مانده که در این دو پست هم ظاهرا احتمال بازی کردن وریا و ابراهیمی بیشتر از رضائیان و چشمی است. 

همه از کی‌روش انتظار دارند تیم ملی در جام ملت‌های آسیا بازی‌های هجومی‌تری را در دستور کار قرار بدهد و با استفاده از مهاجمان فرصت‌طلبی همانند سردار آزمون و مهدی طارمی به گل برسند.

محمد عیاش، کاپیتان تیم ملی یمن، بعد از 6 روز غیبت به تمرینات گروهی برگشت و آماده بازی با ایران شد. حسین الغازی، دیگر مصدوم تیم ملی یمن، نیز آماده بازی شد. علیرضا جهانبخش، وینگر تیم ملی ایران که در روزهای اخیر در کنار ملی‌پوشان تمرین نمی‌کرد، بالاخره در آستانه دیدار با یمن کنار سایر بازیکنان در کارهای گروهی شرکت کرد اما به دلیل مصدومیت نخستین بازی تیم کشورمان مقابل یمن را از دست خواهد داد.