به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، پس از اعلام اسامی دعوت شدگان به دور جدید اردوی تیم ملی، حرف و حدیث هایی پیرامون حضور چند تن از بوکسورهای دعوت شده به این اردو شنیده می شد که یکی از نفرات سالار غلامی لژیونر بوکس کشورمان بود که درکشور کانادا مشغول فعالیت است و این روزها برای گذراندن تعطیلات سال نو در ایران حضور دارد. به همین منظور با وی دقایقی هم کلام شدیم تا علاوه بر پیگیری این موضوع از وضعیت کنونی او باخبر شویم:

 • در حال حاضر چه می کنید و از قراردادتان در کانادا بفرمایید.
 • واقعیت این است که با عقد قراردادی سه ساله در کشور کانادا مشغول مسابقه هستم و باید در این مدت تعدادی بازی برای باشگاهم انجام دهم. نزدیک به سه ماه کانادا بودم و با تیم تمرین می کردم.
 • چند مسابقه انجام دادید؟
 • در اولین مسابقه ای که در مکزیک برای تیم جدیدم انجام دادم موفق شدم بازی را با پیروزی پشت سر بگذارم. دو بازی دیگر برایم طراحی شده بود که یکی از آنها در آلمان و دیگری درکشور کانادا خواهد بود اما با توجه به مصدومیتی که دارم به مسابقه در آلمان نمی رسم. طی صحبتی که با پزشکان داشتم انشاالله اواخر بهمن ماه مشکلی نخواهم داشت و به بازی بعدی که اواخر فروردین ماه در کانادا انجام می شود خواهم رسید. این مسابقه از دیگر بازی ها بسیار مهم تر است چرا که تحت نظر سازمان WBA  برگزار می‌شود و اهیمت موضوع در این است که می تواین رتبه تیم مان را در آن مسابقه حفظ نماییم.
 • اشاره به مصدومیت داشتید، لطفا بیشتر در این باره کمی بیشتر توضیح دهید؟
 • در آخرین تمرینی که قبل از بازی در مکزیک داشتم دچار مصدومیتی از ناحیه فک شدم اما با همین مصدومیت در مسابقه حضور پیدا کردم و پس از آن نیز با همین فک آسیب دیده به ادامه تمریناتم پرداختم. مشکل خیلی بزرگی نیست. خودم و باشگاه علاقمندیم که هر چه زودتر این مصدومیت برطرف شود که در آینده دچار مشکل نشوم و در همین راستا پزشک معالجم نیز قول بهبودی تا یک ماه آینده را به من داده است. هر چند طی این یک ماه تمرینات بدنسازی خود را ادامه خواهم داد اما پس از بهبودی کامل بوکس را از سر خواهم گرفت.
 • شما در لیست اولیه دعوت شدگان به اردوی تیم ملی توسط اکبر احدی بویدید و با توجه به حضور در مسابقات باشگاهی در کانادا شما و احسان روزبهانی از حضور در مسابقات قهرمانی کشور مستثنی شده بودید. اکنون وضعیت شما برای حضور در تیم ملی به چه صورت خواهد بود؟
 • خوب، به حال مصدومیت جزیی از ورزش است و ما هم تنیس بازی نمی کنیم و این اتفاقات نیز جزیی از رشته ورزشی بوکس می باشد. مصدومیتم خیلی جدی نیست و سعی بر این دارم تا در این یک ماه بدنم را در شرایط خوبی نگه دارم. با توجه به این که بوکسور های خوبی نظیر قهرمان های جهان و المپیک در باشگاه ما حضور دارند لذا این مساله می تواند موجب پیشرفتم شود و دستاوردهای بیشتری برای کشورم کسب نمایم و بتوانم در مسابقات آسیایی و المپیک کسب مدال نمایم باشگاهم نیز بر این موضوع تاکید خاصی دارد. من تعصب بسیاری روی کشورم دارم و موید این صحبت بنده حضورم با پرچم ایران بر روی رینگ مسابقات است در حالی که خیلی از هم باشگاه هایم با لباس شخصی و یا پرچم کانادا در میدان مسابقه حضور می یابند. باشگاهم نیز مشکلی با این مساله ندارد و می توانم در تیم ملی ایران به راحتی حضور پیدا کنم.
 • اردوی تیم ملی را چگونه ارزیابی می کنید؟ وضعیت شما برای حضور در اردوهای بعدی تیم ملی چطور خواهد بود؟
 • طی صحبتی که با دبیر فدراسیون داشتم، قرار بر این شد که با آقای احدی جلسه ای برگزار کنیم تا سرمربی تیم ملی اعلام کنند که چه زمان هایی نیاز به من دارند و باید در اردو حضور داشته باشم که این موضوع را با باشگاه در میان خواهم گذاشت و مشکلی بر سر این مساله وجود نخواهد داشت اما با توجه به اینکه در آنجا برنامه ریزی مسابقات به صورت مدون و از قبل تعیین شده است لذا باید زودتر به باشگاه زمان های حضور در تیم ملی را اعلام نمایم. حتی اگر ورزشکار دچار مصدومیت شود به دلیل مباحث تجاری باشگاه باید به طرف مقابل خسارت پرداخت کند چرا که برای آن بازی بلیط فروشی انجام  شده است.
 • اردوی تیم ملی با 40 ورزشکار تشکیل شده و قرار است از این تعداد 10 نفر به عنوان تیم نهایی انتخاب شوند. نظر شما درباره حضور چند ورزشکار هم سطح در اردوی تیم ملی چیست؟
 • اگر بخواهم صادقانه صحبت نمایم باید عرض کنم که با توجه به اینکه در اردوی تیم ملی حضور ندارم نمی توانم نظر خاصی بدهم اما به طور قطع این مساله با کارشناسی های لازم صورت گرفته و به طور حتم مسوولان به کسب نتایج مناسب از این طرح اعتقاد دارند.
 • مقرر گردیده که نفرات نهایی از میان کلیه بوکسورهای حاضر در اردو انتخاب شوند؟
 • من هم از سایت های خبری متوجه این موضوع شدم. به هر حال همیشه تغییر برای انجام کارهای مختلف بسیارخوب است و اگر این کار با کارشناسی و برنامه ریزی های لازم انجام شده باشد به طور قطع می تواند مفید واقع شود.