به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمود خوردبین، پیشکسوت فوتبال ایران، پیرامون نخستین دیدار تیم کشورمان در جام ملت‌های آسیا و پیروزی پرگل مقابل یمن به خبرنگار برنا گفت: خوشبختانه تیم ملی ایران بازی خوبی مقابل یمن ارائه کرد. بازیکنان آنچه را که مربی و کادر فنی از آنها خواسته بود به خوبی در زمین اجرا کردند و توانستیم یک برد مقتدرانه مقابل یمن کسب کنیم.

وی افزود: یمن تیم ناشناخته‌ای برای ما بود و فقط همه اتفاق نظر داشتیم که این تیم را می‌بریم. بچه‌ها به لحاظ تکنیکی و تاکتیکی بسیار خوب ظاهر شدند و اگر کمی خوش شانس بودیم با گل‌های بیشتری این بازی را می‌بردیم.

ملی پوش فوتبال ایران در رقابت‌های المپیک مونیخ در ادامه و درباره سایر دیدارهای تیم ملی در این گروه عنوان کرد: ما از این گروه به عنوان تیم نخست صعود می‌کنیم. تا امروز تیم قدرتمندتری جز ایران ندیدم. البته کره‌جنوبی و ژاپن همیشه خوب هستند اما فکر می‌کنم حضور هشت ساله در صدر رنکینگ آسیا می‌تواند دلیلی بر تیم خوب و مدعی ایران باشد که می‌خواهد در این دوره بعد از چهار دهه قهرمان شود و من نیز به این موضوع بسیار امیدوار هستم.

خوردبین در بخش پایانی صحبت‌هایش تصریح کرد: ای کاش آقای کی‌روش آن صحبت‌های بعد از بازی را مطرح نمی‌کرد. امیدوارم صحبت‌های حاشیه‌ای در تیم ملی تمام شود چراکه حاشیه کار را برای ادامه راه سخت‌تر می‌کند و نباید تیم ملی و سایر ملی‌پوشان وارد حاشیه شوند.