به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود:

 

مسابقه هفته: ایران و یمن

تیم ملی فوتبال کشورمان توانست در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا مقابل یمن به پیروزی 5 بر صفر برسد. تیم ملی کشورمان با تیم‌های ویتنام و عراق هم گروه است که این برد در صعود تیم ملی بسیار تاثیرگذار است. مهدی طارمی توانست با دوگل بهترین بازیکن دیدار شود.

دیدار+تیم+های+فوتبال+ایران+و+یمن+

پیشنهاد هفته: ایران و عراق

تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی فوتبال عراق می‌رود. این دیدار بسیار حساس است و تیم ملی کشورمان با برد مقابل عراق می‌تواند به عنوان تیم نخست از گروه خود به مرحله بعدی این دوره از رقابت‌ها صعود کند. می‌توان گفت دیدار ایران و عراق به پرتماشاگرترین و حساس‌ترین دیدار در جام ملت‌های آسیا تبدیل خواهد شد. تیم ملی کشورمان پیش از دیدار با عراق به مصاف تیم ملی یمن خواهد رفت.

تمرین+تیم+ملی+فوتبال

معرفی رشته: بیلیارد

بیلیارد نوعی بازی است که در فضای سرپوشیده در میزی مستطیلی (پوشیده با پشم سبز) با ۳ یا ۱۵ گوی و میله‌ای چوبی بازی می‌شود. بیلیارد در ایران با روشی مأخوذ از روسیه بازی می‌شود. هر یک از گوی‌ها را شار (معادل کلمه گوی در زبان روسی) خوانند. تاریخ اختراع بیلیارد معلوم نیست. در فرانسه نوعی بیلیارد در قرن ۱۶ میلادی رواج داشت، و پیش از آن هم بازی شبیه آن معمول بود. در انگلستان بیلیارد در زمان شکسپیر رایج بود.

این ورزش در ابتدا در فضای باز انجام می‌شد اما پس از مدتی به مکان‌های سربسته بر روی میز پوشیده از پارچه سبز که شبیه به چمن بود تغییر مکان یافت. این بازی برخلاف ورزش‌های توپی دیگر دارای توپ‌های زیادی است. بیلیارد بازی است که در فضایی سرپوشیده و بر روی میزی مستطیل شکل و به همراه گوی‌های که به آن‌ها توپ گفته می‌شود و توسط چوب که با آن به توپ‌های بیلیارد ضربه زده می‌شود انجام می‌شود.

jpg

شخصیت هفته: محمدحسین میثاقی

ویژه برنامه جام ملت‌های آسیا از یک هفته پیش در شبکه سه سیما آغاز به کار کرد و در این چند روزی که می‌گذرد با دعوت از پیشکسوتان فوتبال کشور به بررسی این مسابقات پرداخت. نکته جالب در خصوص این برنامه حضور محمدحسین میثاقی به عنوان مجری اصلی این برنامه است که از یکسال گذشته می‌توان گفت بیشتر برنامه‌های فوتبالی را قبضه کرده و در ویژه برنامه لیگ برتر و همچنین برنامه فوتبال 120 به یک چهره شاخص تبدیل شده است. حالا با حضور یک مجری جوان فوتبالی در تلویزیون کمتر نبود عادل فردوسی‌پور به چشم می‌خورد و با توانمندی که میثاقی در این مدت از خود نشان داده اطمینان مسئولین شبکه سه سیما و همچنین شبکه ورزش را به خود جلب کرده و می‌توان گفت جایگزین خوبی برای فردوسی‌پور محسوب می‌شود. البته نباید این موضوع را نیز فراموش کنیم که رسانه ملی نباید از میثاقی همانند فردوسی‌پور به صورت یکسره در همه برنامه‌ها استفاده کند و فرصت دیده شدن باید برای دیگر جوانان با استعداد کشور فراهم شود.

001-41

برنده هفته:  زهرا باغبان

تکواندوکا نونهال 13 ساله شیرازی روز چهارشنبه 12 دی ماه به دلیل ایست قلبی دچار مرگ مغزی شد و به بیمارستان انتقال پیدا کرد. پس از گذشت دو روز خانواده وی در اقدامی خداپسندانه و انسان دوستانه قلب، کلیه‌ها و کبد او را اهدا کردند تا جان دوباره‌ای به بیماران نیازمند ببخشند.

14

بازنده هفته: خبرنگاران اعزامی به جام ملت‌های آسیا

تعدادی از خبرنگاران به همراه تیم ملی راهی جام ملت‌های آسیا شدند تا اخبار تیم ملی ایران را به موقع پوشش دهند اما خبرنگاران ایرانی در کنفرانس خبری به جای پرسش درباره تیم ملی به مسائل حاشیه‌ای دامن زدند و سوالاتی از سرمربی تیم ملی پرسیدند که شیرینی برد تیم ملی تلخ شد. دعواهای رسانه‌ای مربی تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس باعث شد مردم از خبرنگاران اعزامی شاکی شوند. مردم ایران در فضای مجازی با انتقاد از سوالات خبرنگاران از آنها خواستند فقط به فکر منافع ملی‌ باشند و برای قهرمانی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا تلاش کنند.

دیدار+تیم+های+فوتبال+ایران+و+یمن+ (1)

نقد هفته: مهدی طارمی

تیم ملی ایران در اولین بازی خود در جام ملت‌های آسیا توانست با 5 گل مقابل یمن به پیروزی دست پیدا کند. مهدی طارمی، مهاجم کشورمان، در این بازی دو گل به ثمر رساند و می‌توانست دو گل دیگر را نیز درون دروازه یمن جای بدهد. نکته جالب توجه در این بازی بعد از به ثمر رسیدن گل دوم طارمی در زمین رخ داد و این بازیکن با قرار گرفتن روبروی دوربین با دو دست عدد 6 را نشان داد. بعد از این حرکت طارمی واکنش‌های زیادی در فضای مجازی نسبت به این حرکت منتشر شد و در نگاه اول همه مخاطبان نشان دادن عدد 6 توسط طارمی را به باشگاه پرسپولیس نسبت دادند چون این بازیکن در زمانی که در جمع سرخ‌پوشان بود بعد از گلزنی مقابل رقیب سنتی پرسپولیس این عدد را نشان داده بود. خیلی‌ها اینگونه برداشت کردند طارمی می‌خواهد به جمع سرخ‌پوشان بازگردد. هرچند که طارمی همان شب در صفحه شخصی خود اعلام کرد این عدد را به خاطر سعید عزت‌اللهی، که به دلیل مصدومیت تیم ملی را از دست داد، نشان داده است. طارمی بازیکن خوبی است ولی باید این نکته را بداند که تیم ملی جای اینگونه حاشیه‌سازی‌ها نیست!

دیدار+تیم+های+فوتبال+ایران+و+یمن+