به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در چند روز گذشته خبرهای بسیاری درباره جدایی دیبالا در بسیاری از رسانه‌های ایتالیایی منتشر شد. پیش از حضور رونالدو در یوونتوس، دیبالا یکی از باارزش ترین و محبوب‌ترین بازیکنان بیانکونری محسوب می‌شد و هواداران قاطعانه از او حمایت می‌کردند.

زمانی که دیبالا به یوونتوس پیوست وی را  به عنوان میراث‌دار الساندرو دل‌پیه‌رو در یوونتوس معرفی کردند. به نظر بسیاری از منتقدان دیبالا  در نیم فصل نخست عملکرد ضعیفی داشت و باید در نقل و انتقالات از این تیم جدا شود. دیبالا که چهارمین فصل حضورش در یوونتوس را سپری می‌کند به شکل غیر رسمی پس از کیه‌لینی، اصلی‌ترین گزینه برای بستن بازوبند کاپیتانی بیانکونری‌ها است.

به نظر می‌رسد آمار اندک گلزنی وی در رقابت‌های سری آ اصلی‌ترین دلیلی برای دامن زدن به شایعات جدایی دیبالا توسط رسانه‌ها باشد. جاییکه او 17 بار با لباس یووه به میدان رفت و تنها 2 بار موفق به گلزنی شد؛ یک آمار نه‌چندان چشمگیر برای بازیکنی که هواداران عادت به تماشای گلزنی‌هایش کرده‌اند. اما روی دیگر سکه جذاب و چشم‌نواز است؛ 5 گل و 2 پاس گل در 6 دیدار بیانکونری‌ها در رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا است.

جواهر یووه در سه فصل گذشته به ترتیب 23، 19 و 26 گل برای تیمش در رقابت‌های مختلف به ثمر رسانده که این به معنای راهی است که این فصل با توجه به پست بازی وی و ترکیب ایده‌آل الگری، بیشتر احتمال دارد از آنِ ماریو مانژوکیچ شود.

در این بین نظرسنجی یکی از صفحات هواداری یوونتوس در ایتالیا که جمعی از تیفوسی‌‎های این باشگاه در آن عضویت دارند، از چرخش میل بخشی از آنها نسبت به پائولو دیبالا خبر می‌دهد؛ جاییکه 57% از آنها موافق ایده جدایی دیبالا از یووه برای تسهیل شرایط خرید ام‌باپه هستند.

در این نظرسنجی‌ از کاربران سؤال شده بود: «آیا موافق خرید ام‌باپه و فروش دیبالا برای تأمین بخشی از هزینه انتقال او هستید؟ » که پاسخ 57% از جمعیت 1500 نفری طرفداران «آری» بود.

در حالیکه به نظر می‌رسد این ماجرا در سطح شبکه‌های اجتماعی و ابراز نظر هواداران باقی بماند اما مروری به سرخط خبرهای رسانه‌های ایتالیایی نشان می‌‎دهد که یوونتوس هم با فروش دیبالا کم میل نیست. آخرین رده‌بندی‌ مرکز بین‌المللی مطالعات فوتبالی (CIES) در روز دوشنبه هفتم ژانویه 2019؛ خبر از قیمت بالا و ارزش فراوان بازیکن آرژانتینی یوونتوس در بازار جهانی ترانسفرینگ می‌دهد؛ جایی که او پس از کیلیان ام‌باپه، هری کین، نیمار، رحیم استرلینگ و محمد صلاح به عنوان ششمین بازیکن گرانقیمت حال حاضر فوتبال جهان شناخته می‌شود؛ درست یک پله بالاتر از لیونل مسی دیگر ستاره نامدار فوتبال آرژانتین و سیزده پله بالاتر از کریستیانو رونالدو! این یعنی یوونتوس صاحب یکی از گرانقیمت‌ترین و در عین حال با ارزش‌ترین بازیکنان حال حاضر فوتبال در دنیاست. انتقال او به هر کدام از گزینه‌های خواهان او (رئال، پی‌اس‌جی بایرن، یونایتد و سیتی) یعنی تجهیز یک رقیب قدرتمند در اروپا. استراتژی که بعید است با هدف‌‎گذاری مصرانه یووه در اروپا منطقی به نظر برسد.

ژانویه 2019 برای دیبالا با بازی ناخواسته در نقش قربانی آغاز شده است؛ جاییکه او قرار است بخشی از یک برنامه خیالی و تأیید نشده برای ورود یک ستاره جوان‌تر باشد. یک ریخت و پاش غیر منطقی که البته ممکن است هرگز نیز رخ ندهد و با یک تکذیب قاطع پرونده‌اش بسته شود.