به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمدرضا مهدوی، پیشکسوت فوتبال ایران، درباره دیدار ایران و یمن در گفتگو با خبرنگار برنا، گفت: برد پرگل مقابل یمن را به مردم ایران تبریک می‌گویم. تیم ملی کشورمان بازی هجومی را در دستور کار قرار داد و توانست مقابل تیم ملی یمن که کاملا دفاعی بازی می‌کرد، پنج گل را به ثمر برساند.

وی ادامه داد: هر بازی تاکتیک و سیستم خاص خود را دارد و مطمئن هستم سرمربی تیم ملی ایران در بازی مقابل ویتنام با تاکتیک متفاوتی به زمین خواهد رفت و هرگز تاکتیکی که در دیدار با یمن داشت در دیگر بازی‌ها از آن استفاده نمی‌کند.

مهدوی با اشاره به اینکه برای تیم ملی ایران نباید حاشیه ایجاد کرد، افزود: زمانی که بحث تیم ملی ایران است بحث هیچ باشگاه و تیم خاصی نیست. 80 میلیون هوادار پشت این تیم هستند و باید از تیم ملی ایران حمایت شود. مسائل حاشیه‌ای به تیم ملی آسیب می‌زند. کسانی که در کنفرانس‌های خبری سوالاتی را مطرح می‌کنند باید هوشیار باشند که تیم ملی کشورمان وارد حاشیه نشود.

وی با تاکید بر اینکه تیم ملی کره‌شمالی مقابل عربستان استرس داشت، افزود: کره‌شمالی حرفی برای گفتن نداشت و برابر تیم عربستان دست و پا بسته بود. فوتبال آسیا به پیشرفت خوبی رسیده که بسیاری از تیم‌های درجه دوم آسیا اکنون در شرایط بسیار خوبی قرار دارند که احتمال دارد در ادامه مسابقات از مدعیان قهرمانی این جام باشند.

مهدوی با تاکید بر اینکه ویتنام تیم زهرداری است، گفت: کی‌روش در مصاحبه اخیر خود حرف جالبی را به زبان آورد که هر بازی برای ایران به نوعی یک فینال است. نباید تیمی را ضعیف بدانیم و امیدوارم تیم ملی ایران در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به عنوان قهرمانی برسد.