به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ ظهر امروز تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به مصاف تیم ملی فوتبال ویتنام می‌رود.

تیم ملی کشورمان که در گام نخست توانست با 5 گل تیم ملی یمن را شکست بدهد، با روحیه بهتری به مصاف حریف دیگر خود در این جام می‌رود. علیرضا جهانبخش، هافبک ارزنده تیم ملی کشورمان که به دلیل مصدومیت بازی مقابل یمن را از دست داده بود، اکنون برای بازی با ویتنام آمده است. البته با توجه به عملکرد خوب بازیکنان تیم ملی ایران در دیدار با یمن برای کی‌روش انتخاب بسیار سختی است که وی را جایگزین کدام بازیکن کند.

دیدار+تیم+های+فوتبال+ایران+و+یمن+

تیم ملی کشورمان در گام دوم کار راحتی مقابل ویتنام نخواهد داشت. این تیم در نخستین بازی خود عراق را با چالش‌های بسیاری مواجه کرد و عراقی‌ها به سختی مقابل ویتنام به 3 امتیاز رسیدند. این تیم در پایان سال 2018 در رتبه 100 جهان و هفدهمین آسیا قرار گرفت. این رتبه بهترین رتبه‌ای است که ویتنام از سال 2011 در پایان سال میلادی تجربه کرده که در آن سال در جایگاه 99 جای گرفته بود. فوتبال ویتنام سیر صعودی داشته و از سال 2015 تاکنون 47 رده در رتبه‌بندی فیفا، جایگاه‌اش بهتر شده است.

ویتنام چهارمین حضور خود را در جام ملت‌های آسیا تجربه می‌کند. دو حضور اول ویتنام در 2 دوره نخست جام ملت‌های آسیا، تحت عنوان ویتنام جنوبی بود که بین 4 تیم حاضر در مسابقات چهارم شد. در حضور ویتنام در جام ملت‌ها وقفه‌ای 47 ساله ایجاد شد که تا سال 2007 به عنوان میزبان در مسابقات شرکت کرد و توانست با حذف قطر و امارات از مرحله گروهی صعود کند و در مرحله یک چهارم نهایی با 2 گل مغلوب عراق، فاتح آن دوره از مسابقات، شد. 

مهاجم تیم ویتنام بعد از شکست مقابل عراق مدعی شد با دوری از فضای مجازی به دنبال این خواهند بود تا با تمرکز بالا خود را مهیای دیدار با ایران کنند. تیم ملی برای آنکه خیالش راحت باشد تا به عنوان تیم نخست از گروه خود صعود کند نیاز مبرمی به برد این دیدار  دارد.

eeee