به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، پیرامون پیشرفت ورزش در 4 دهه گذشته به خبرنگار برنا گفت: خداراشکر انقلاب شکوهمند اسلامی باعث پیشرفت در بسیاری از عرصه‌ها از جمله عرصه ورزش شده است.

وی افزود: شاید در سال‌های ابتدایی انقلاب و به دلیل جنگ تحملی پیشرفت ورزش روند کندی داشت اما پس از جنگ در زیرساخت‌های ورزشی و بخش سخت‌افزاری، کشور ما دستخوش تغییرات بسیار خوبی شد، به گونه‌ای که قابل مقایسه با قبل نیست. شما تعداد استادیوم‌های ورزشی ساخته شده با توان داخلی پس از انقلاب و همچنین تعداد استخرهای سرپوشیده در سراسر کشور را در نظر بگیرید، آمار قابل قیاس با زمان قبل از انقلاب نیست و به طور کلی ورزش ایران بعد از انقلاب قابل مقایسه با قبل از آن نیست. هم اکنون در هر شهر کوچک ما سالن‌های سرپوشیده برای ورزش جوانان و سایر اقشار داریم این نکته بسیار مهمی است و باعث خوشحالی است که همه امکانات به صورت عادلانه در سطح کشور پخش شده است.

عضو کمیسیون کمیسیون شوراها و امور داخلی داخلی مجلس در ادامه اظهار اشت: خوشبختانه در بعد ورزش همگانی گام‌های بسیار خوبی برداشته شده که در جهت سلامت جامعه بوده و هم اکنون ما آمار قابل قبولی در این بخش داریم.

ابوترابی با اشاره به دست‌آوردهای مهم کشور در بخش ورزش قهرمانی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ما در بسیاری از رشته‌ها در آسیا جزو قدرت‌های اول هستیم و در جهان نیز در زمره برترین‌ها قرار داریم. در ورزش معلولین در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برای نخستین بار به عنوان سومی دست پیدا کردیم. در فوتبال، والیبال و بسیاری دیگر از رشته‌های تیمی جزو قدرت‌های نخست قاره کهن هستیم و در فوتسال و فوتبال ساحلی در جهان عنوان‌دار هستیم، در رشته‌هایی مانند کشتی و وزنه‌برداری نیز در رتبه‌های برتر دنیا قرار داریم.

عضو فراکسیون ورزش در پاسخ به این سوال که آیا رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را پیگیری می‌کند و نظرش درباره عملکرد و نتیجه تیم ملی ایران چیست؟ اظهار داشت: بنده فقط بازی‌های تیم ملی ایران را دنبال می‌کنم. در بازی نخست یمن را که در عربستان دوران آماده‌سازی خود را پیگیری کرده بود، با قدرت شکست دادیم و امروز هم به امید خدا با برد ویتنام صعود خود را به مرحله بعد قطعی می‌کنیم. همانگونه که عرض کردم ما در فوتبال جزو قدرت‌های برتر قاره کهن هستیم و انشاالله در این رقابت‌ها با قدرت پله به پله جلو می‌رویم و قهرمان می‌شویم، چراکه ما توانایی کسب عنوان نخست را در این رقابت‌ها را داریم.