به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، دکترمسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان امروز در مراسم افتتاح استادیوم ۵هزار نفری آزادی تربت حیدریه گفت: خدا را شاکرم که این توفیق را کسب کردم بعد از زیارت ملکوتی امام رضا (ع) در جمع مردم تربت حیدریه حاضر شوم و این روز باشکوه را همراه با مردم عزیز جشن بگیریم.

او در ادامه  توضیحاتی را درخصوص سفر صبح امروزش به شهرستان زاوه و بازدید از اماکن ورزشی و دیدار با مردم این شهرستان ارائه کرد و افزود: در جریان این بازدیدها شرایط اماکن ورزشی نیمه کاره را مورد بررسی قرار دادیم و تلاش خواهیم کرد با تکمیل پروژه های ورزشی این شهرستان از طرف دولت، این اماکن را به عنوان هدیه به مردم تقدیم‌ کنیم. 

وزیر ورزش و جوانان همچنین به دسیسه های دشمنان انقلاب اشاره کرد‌ و توضیح داد: بدخواهان نظام در تلاش بودند تا نگذارند جمهوری اسلامی فجرچهلم را ببیند اما دولت مردان با انرژی که از حمایت های مردم گرفتند نگذاشتند دشمنان به اهدافشان دست پیدا کنند.

دکتر سلطانی فر اضافه کرد: در این ایام علیرغم محدودیت های مالی که داشتیم موفق شدیم  پروژه های بیشتری را افتتاح کنیم و در اختیار مردم قرار بدهیم.

وی با بیان اینکه در وزارت ورزش و‌جوانان، فجر چهلم را از هفته دولت آغاز کردیم، توضیح  داد:  از روزهای نخست هفته دولت تاکنون هر دو هفته یک پروژه بزرگ را افتتاح کردیم که با این اقدام در تلاش هستیم تا علاوه بر ایجاد شور و نشاط اجتماعی بین مردم پایه‌های نظام اسلامی را تحکیم کنیم.

او در بین مردم و مسوولان تربت حیدریه افتتاح استادیوم ۵هزار نفره این شهرستان را مورد توجه قرار داد و افزود: این استادیوم ششمین استادیومی است که افتتاح کرده و در اختیار جوانان قرار می دهیم.

دکتر سلطانی فر تاکید کرد که تاکنون در اقصی نقاط کشور شش استادیوم ورزشی به بهره برداری رسیده و در نظر داریم تا پایان سال چهار استادیوم دیگر را نیز افتتاح کنیم.

وی گفت: در کنار این پروژه ها، پروژه‌های دیگری همچون استخر، سالن‌های ورزشی و مجموعه های ورزشی  به بهره برداری خواهد رسید که امیدواریم با افتتاح اماکن ورزشی بیشتر، فجرچهلم پرباری را در تاریخ به یادگار بگذاریم.

وزیر ورزش و‌ جوانان با قابل توجه خواندن تعداد پروژه‌های افتتاح شده در همه بخش ها اظهار داشت: با تاکید ریاست جمهوری و با وجود محدودیت درآمدی امسال را به سال کار و تلاش تبدیل کردیم.

وی با اشاره به سخنان رهبری در دیدار با دلتمردان گفت: ایشان به اعضای دولت فرمودند مسئولین و دولت مردان باید تلاش ویژه‌ای را در این سال که با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می کنیم انجام دهند، حتی اگر تلاش ها به ثمر نرسد همین که مردم می‌بینند مسئولین شان تلاش می‌کنند و در بین آنها هستند خوشحال می شوند و زحماتشان را مورد تقدیر قرار می دهند.

وزیر ورزش و جوانان به مثالی که رهبر انقلاب در این نشست بیان داشتند اشاره کرد و گفت: در بازی فوتبال ایران مقابل اسپانیا با وجود باخت آن ها، چون باتمام توان جنگیدند برای باختشان هم پیام فرستادیم و از آنها تشکر کردیم.

او این اقدام مقام معظم رهبری را یک اتفاق تاریخی توصیف کرد که ایشان برای یک باخت پیام فرستادند.

دکتر سلطانی فر تصریح کرد:  کشور در یک شرایط ویژه ای قرار دارد و برای موفقیت همکاری، حمایت و تلاش بیشتری را می طلبد و امیدوارم با اتحاد بتوانیم از این گردنه دشوار عبور کنیم.

او به موفقیت های ایران در رویدادهای مختلف ورزشی از حمله صعود ورزشکاران جانباز و معلول از رتبه چهارمی به سومی در جاکارتا و کسب رتبه هفتمی در المپیاد جوانان اشاره کرد و توضبح داد برای نخستین بار دو‌ تیم استقلال و‌ پرسپولیس به طور همرمان در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافتند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: هم اکنون ملی پوشان کشورمان در جام ملت های آسیا حضور دارند و امیدواریم با تلاش و کوشش برای کشور افتخارآفرین باشند.

وی به نقش ورزش در ایجاد نشاط و شادی و همچنین افزایش اتحاد و غرور ملی اشاره کرد و افزود: هیچ عرصه ای مثل ورزش نمی تواند با یک پیروزی، یک رکوردشکنی و یک مدال باعث شادی هفتاد میلیون نفر شود و ما باید از این فرصت به بهترین شکل بهره بگیریم.

دکتر سلطانی فر در پایان سخنانش  از تمام کسانی که برای توسعه و ساخت پروژه های ورزشی تلاش می کنند تشکر کرد.