به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیروس دین محمدی، پیشکسوت فوتبال ایران درباره برد تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ویتنام به خبرنگار برنا گفت: در این دیدار شاهد یک بازی خوب از تیم ملی بودیم، ویتنام تیم جنگنده ای بود و بازیکنان دونده داشت اما ما هم به همان اندازه جنگنده بودیم و با یک برنامه ریزی صحیح توانستیم به اهدافی که می خواستیم دست پیدا کنیم.

وی افزود: در این دیدار کی روش تغییراتی را در تیم ملی ایجاد کرده بود، معمولا تغییرات باعث برخی اتفاقات می شود اما روی هم رفته تیم ملی به خوبی توانست خود را با این تغییرات وقف بدهد. هم اکنون ما با تفاضل گل بسیار خوب بالاتر از عراق در صدر این گروه قرار داریم.

بخش دیگری از صحبت‌های بازیکن پیشین تیم ملی درباره بازی بعدی ملی پوشان مقابل عراق بود، وی در این باره عنوان کرد: بازی با عراق فینال گروه چهارم است، عراق تیم خوبی است و همواره حریف قدرتمندی برای همه تیم های آسیایی به شمار می رود. معتقدم ما به لحاظ فنی و فیزیکی از این تیم سرتر هستیم و می توانیم عراق را شکست بدهیم.

مربی اسبق استقلال در پاسخ به این سوال که او تاکنون چه تیم هایی را در این جام مدعی دیده است، اظهار داشت: من هیچ تیمی را قدرتمندتر از تیم ایران در این رقابت ها ندیدم، البته تیم های ژاپن و عربستان هم تیم های قدری نشان دادند و رقیبان اصلی برای قهرمانی به شمار می روند. تیم استرالیا نسبت به آن تیمی که آن زمان ما با آن بازی کردیم و از آنها شناخت داشتیم به مراتب تیم ضعیف تری است، درست است که این تیم به مرحله بعدی صعود می کند اما با آن استرالیایی که ما از آن شناخت داشتیم فاصله معناداری دارد.

دین محمدی درباره برترین بازیکن تیم ملی مقابل ویتنام تصریح کرد: همه بازیکنان خوب بودند اما روز گذشته و در بازی مقابل ویتنام سامان قدوس نشان داد بازیکن بسیار با کیفیتی است، چرا که فقط یک بازیکن تراز اول اروپایی می تواند روی گل اول آنگونه پاس‌ چیپ از آن منطقه بدهد و سازنده اصلی گل نخست او بود، نباید روی بازیکنان زوم شویم ما یک تیم هستیم و به هر حال معتقدم انشاالله این تیم می تواند پله پله بالا برود و به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.