به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، امیررضا خادم در آئین افتتاح مجموعه آبی باران کاشمر اظهار داشت: در شهرستانی که یک استخر دولتی وجود ندارد، خوشبختانه بخش خصوصی 2 باب استخر قابل استفاده را احداث و در اختیار مردم قرار داده است.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی با حمایت حداکثری دولت تاکنون کارنامه موفقی داشته است، یادآور شد: اگر سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه ای را در یک پروژه متحمل می شود، مطمئن است که هزینه ای که انجام داده است منجر به سودآوری و یک نتیجه بهینه می شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر 4 هزار طرح ورزشی در کشور نیمه تمام رها شده است، ابراز کرد: برای تکمیل و بهره برداری از این تعداد پروژه ها 10هزار میلیاردریالی اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: استخر تختی کاشمر، نیازهای ورزشی و ضرورت بهسازی و نوسازی اماکن فرسوده ورزشی از جمله طرح هایی است که نیازمند اعتبار است.

خادم با تاکید بر اینکه آغاز پروژه جدید ورزشی با وضعیت اعتباری، منطقی نیست، اظهار کرد: در این راستا باید با حمایت و تشویق بخش خصوصی، برخی از مشکلات را حل کرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال وزارتخانه، خاطرنشان کرد: بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سالجاری برای پرداخت به بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

معاون پارلمانی وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: بر اساس هماهنگی و توجیه معاونت توسعه و منابع، سود تسهیلات پرداختی تا 6 درصد کاهش وتوسط وزارتخانه پرداخت می شود.