به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فریدون معینی، رئیس کمیته جوانان گفت: کادر فنی با تحلیلی که از نحوه بازی ویتنام داشت، تصمیمات درست و لازم را به خوبی گرفت و بازیکنان نیز آن را به درستی اجرا کردند. در نیمه اول، بازی کاملا در اختیار تیم ایران بود و یکی از ویژگی های بسیار مهم در این مسابقه ندادن فضا و زمان به تیم ویتنام بود.

وی ادامه داد: وقتی بازیکنان ایران توپی را از دست می دادند به سرعت توپ را می گرفتند و اجازه تفکر به ویتنام را  نمی دادند. تیم ویتنام از لحاظ جسمانی توان زیادی برابر ایران نداشت. سرعت عمل و پاس های سریع نمونه بارز ویتنام بود که ملی پوشان ایران به خوبی از عهده آنها بر آمدند و بازی را کنترل کردند.  از نظر بازی گروهی و تلف نکردن وقت از نکات بارزی بود که بازیکنان ایران در این دیدار به نمایش گذاشتند و همین امر باعث شد تیم ویتنام فلج شود.

معینی درباره دیدار برابر  عراق گفت: در بازی برابر عراق باید بگویم که این تیم بسیار خوب بوده و از لحاظ جسمانی شبیه بازیکنان ایران است. عراق 6 امتیازی بوده و برای صدرنشینی تلاتش می کند اما در این برهه از زمان ایران با تمرکز بالایی بازی می کند نظم انضباطی خوبی دارد و بدون شک موفق تر خواهد بود. انضباط تاکتیکی متمرکز  بودن ملی پوشان باعث می شود که تیم هایی که مقابل ایران بازی می کنند شانسی برای موفقیت نداشته باشند. ملی پوشان از کوچیکترین مواردی که در سیستم دفاعی ما حاصل می شود جلوگیری می کنند.

وی در پایان گفت: بزرگترین ویژیگی تیم ایران تمرکز بازیکنان است از دیگر ویژگی مهم ایران تعادل تیمی هم در حمله و هم در دفاع است که خوب عمل می کنند.امیدوارم هستیم که مانند دو بازی گذشته روند موفقیت را حفظ کنیم و با اقتدار از گروه خود صعود کنیم.