به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، علیرضا منصوریان در مصاحبه‌ای درمورد مسائل مختلف ذوب آهن صحبت‌های زیر را مطرح کرد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن ابتدا در ارتباط با حضور تیمش در اردوی اهواز و شرایط کلی تمرینات در نیم فصل، گفت: امکانات باشگاه ذوب آهن این اجازه را به ما می‌دهد تا برای برپایی اردو به خارج از کشور و یا شهری دیگر نرویم و به جرات می‌گویم نظیر این امکانات تنها در سه یا چهار باشگاه در ایران قرار دارد. با تمام این شرایط، برپایی اردو در اهواز به چند دلیل برای ما مهم بود؛ اینکه خوزستان 4 تیم خوب در لیگ برتر دارد که می‌توانیم با آنها بازی دوستانه داشته باشیم و آب و هوای آن هم گرمتر از اصفهان است. فارغ از این دو موضوع مهم هدف از این اردوی هفت روزه این بود که بچه ها به لحاظ عاطفی به هم نزدیک شوند. ما به یکدلی بیش از هر چیزی نیاز داریم. خوشبختانه اولین دیدار دوستانه ما در مقابل نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه غدیر اهواز برگزار شد و یک مصاف دوستانه خوب بود.

وی خاطرنشان کرد:‌ قطعا ما به لحاظ هماهنگی بازیکنان، نقاط کوری داریم و این اردو به ما کمک می‌کند این مشکل را برطرف کنیم چراکه صرفا با درکنار هم بودن بازیکنان و آشنایی آنها با خلق و خوی همدیگر اتحاد و همدلی مدنظرمان شکل خواهد گرفت و مطمئنا تاثیرات مثبت آن را در کار تاکتیکی تیم خواهیم دید. معتقد هستم امروز شکل تیمی ما عوض شده است و روز به روز بهتر می شویم.

منصوریان در ادامه یادآور شد: برای برگزاری هرکدام از بازی های دوستانه خودمان برنامه ریزی داشتیم و متناسب با اهدافمان پیش رفتیم. اولین بازی را با یک تیم از لیگ سه بازی کردیم و بازی با سپاهان نوین خیلی به ما کمک کرد تا به خواسته‌هایمان برسیم. در بازی دوم ترجیح این بود که با تیم امیدمان بازی کنیم. ما با مربیان تیم‌های پایه به خصوص رده سنی امید ارتباط نزدیکی داریم. در سومین بازی با نفت مسجد سلیمان بازی کردیم. در این بازی نتیجه برایمان مهم بود اما مهمتر از نتیجه بررسی بهتر مشکلات تاکتیکی و فردی داخل زمین بود و این بازی کمک کرد تا ایرادات دیگر تیم را پیدا کنیم. به دلیل اینکه چندماه از سایر تیم ها عقب بودیم دو هفته جلوتر تمرینات را شروع کردیم و از این موضوع بسیار راضی هستم و اکنون به فرم ایدآل فیزیکی رسیدیم و در 10 روز آینده بهتر هم خواهیم شد. از طرفی زمان داریم تا بتوانیم کارهای تاکتیکی تیم را سامان بدهیم. یک بازی دوستانه دیگر در خوزستان با استقلال صنعتی یا تیمی دیگر از این استان انجام خواهیم داد و پنجمین بازی دوستانه ما در اصفهان برگزار خواهد شد. همچنین در ششمین بازی دوستانه مهمان پیکان هستیم. با توجه به اینکه لیگ برتر در اواسط بهمن ماه از سر گرفته می‌شود و در اسفند ماه به دلیل حضور ذوب آهن در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا فشردگی بازی ها برایمان بیشتر می شود؛ سه بازی دوستانه آخر را در فاصله زمانی 4 یا 5 روز برگزار می‌کنیم تا در صورت مشکل در وضعیت فیزیکی تیم زمان برای جبران داشته باشیم.

وی افزود: فعلا دو خرید بیشتر نداریم، اولین خرید ما محمدرضا خلعتبری بود که به نظرم حضور او اتفاق بسیار خوبی برای ما است چون او یک بازیکن سطح بالا است و می تواند به تیم ما کمک زیادی کند. قطعا یک یا دو بازیکن خارجی در لیست خرید ذوب آهن هستند. یک فروارد که به بافت فوتبال ایران بخورد و به کمک تیم ما بیاید جذب خواهد شد و یک خرید دیگر را نگه می داریم برای فرصت مقتضی. نسبت به دو ماه پیش خلق موقعیت ما بهتر شده و الان تمام کننده می خواهیم. کنار این بازیکن خارجی، ارسلان مطهری هم داریم که با جبران دو سالِ نه چندان خوب خود می تواند یک هدیه برای ما باشد و باید این را بداند که سطح توقع تیم از او بالاست. او یک ظهور بی نظیر در فوتبال ایران داشته است و حالا فرصت آن است که نشان دهد چه بازیکن باکیفیتی است.

سرمربی ذوب آهن در ادامه تأکید کرد:‌ بازی با نساجی در شروع لیگ برتر برایمان بسیار مهم است چون یک پیش بازی برای پلی آف لیگ قهرمانان آسیا و البته شروع دوباره ما در لیگ برتر است. ضریب اشتباهاتمان باید پایین باشد چون در دور برگشت رقابت ها نمی توانیم شانسی برای کادر فنی و بازیکنان در اشتباه کردن قائل باشیم. در نیم فصل دوم بازی به بازی جلو می رویم. درصورت صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا باز هم نشان خواهیم داد که ما نماینده قدرتمند ایران هستیم و بازی با نساجی به ما در رسیدن به این موفقیت قطعا کمک خواهد کرد. از طرفی با صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فضای امیدوار کننده ای در باشگاه ذوب آهن ایجاد می شود که به روند حرکتی کل مجموعه باشگاه کمک خواهد کرد.

منصوریان در ادامه گفت: از بازیکنان چند خواسته دارم. اول اینکه قبل از فکر کردن به منافع تیم و منافع کادرفنی به آبروی خودشان فکر کنند. بازیکنان در تیم ذوب آهن باید بدانند سطح توقع از آنها در کشور بالا است. مسئله دوم اینکه به آینده خودشان فکر کنند و اینکه حرکت مثبت آنها چه تاثیراتی در آینده خواهد داشت.همچنین در این بین نباید از مسئله بسیار اساسی تمرکز ساده عبور کرد. اگر ما بر کاری که می کنیم، متمرکز نباشیم موفقیت حاصل نخواهد شد. ذوب آهن باید به روزهای خوبش بازگردد و در این راه بازیکنانی نیاز دارد که با تمام وجود برای این موضوع بجنگند. من از یکایک بازیکنان تیم می خواهم به مسوولیت خود فکر کنند و کاملاً بر وظیفه ای که بر دوش آنها نهاده شده است متمرکز باشند.

وی درمورد میزبانی خوزستان از ذوب آهن، عنوان کرد:‌ تشکر فوق العاده ویژه از افشین حیدی مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان دارم که تمام و کمال رسم مهمان نوازی را از تیم ذوب آهن به جا آوردند و از لحظه ای که به خوزستان آمدیم مورد حمایت قرار گرفتیم. از آقای حیدری تشکر می‌کنم امکانات باشگاه غدیر را در اختیار ما گذاشت و همچنین از زیرمجموعه ایشان آقای مهندس دارابی و مردم خوب خوزستان و به خصوص اهواز سپاسگذارم.

وی در پایان گفت: جنس شهر اصفهان به نوع زندگی من می‌خورد و از اصفهان خوشم می‌آید. بعد از هامبورگ، اصفهان تنها شهری است که در آن می‌توانم زندگی کنم و به دوری از تهران خیلی فکر نکنم. از مردم اصفهان تشکر می‌کنم چون نحوه برخورد خوبی با من دارند و در این شهر احساس غریبی نمی‌‌کنم. در اصفهان ذوب آهن و سپاهان در مجموعه های خودشان یک اتحاد دارند. این اتحاد در باشگاه ذوب آهن در بین مدیران و در کادرفنی و بازیکنان وجود دارد و باید از مدیرعامل کارخانه یزدی زاده، رئیس هیات مدیره شهنازی، مدیرعامل باشگاه آذری و اعضای هیات مدیره باشگاه تشکر کنم چراکه ما به چیزی جز اتحاد بالاسری هایمان نیاز نداریم. در صحبت هایی که با مدیرعامل کارخانه و مدیرعامل باشگاه داشتم متوجه سختی کار کارگران کارخانه ذوب آهن شده‌ام،  اینکه 14 هزار کارگر تلاش می‌کنند تا باشگاه ذوب آهن همواره حرکتی پویا داشته باشد و این برای من ارزشمند است. من تازه متوجه شده‌ام کوره بلند یعنی چه و کارگرهایی که در بخش‌های مختلف کارخانه برای حرکت این کارخانه بزرگ از خودگذشتگی می‌کنند چقدر شایسته تقدیر هستند. امیدواریم بتوانیم در نیم فصل دوم با نتایج شیرین خوشحالشان کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: