به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در ادامه مسابقات لیگ برتر و در هفته هفدهم این مسابقات فردا در یکی از بازی‌ها دو تیم نساجی مازندران و تراکتورسازی به مصاف هم خواهند رفت.

مجید جلالی، سرمربی نساجی در نشست خبری پیش از این دیدار اظهار کرد: از این که توفیق خدمت در قائم‌شهر هستم، شکرگزارم و امیدوارم منشأ خدمت باشم و بتوانیم از ظرفیت این شهر برای خوشحال کردن مردم تلاش کنیم. وقتی که از وسط راه وارد یک تیم‌ می‌شوی باید یکسری قوانین خاص را پیروی کنید. من سعی کردم در امتداد این قواعد حرکت کنم.

او افزود: علی‌رغم مشکلاتی که وجود دارد، مشاهده کردم که تمام افراد تلاش می‌کنند تا نساجی نتیجه بگیرد. چیزی که از بازیکنان و تماشاگران دیدم، من را به آینده امیدوار کرد.

سرمربی نساجی درباره شرایط بازیکنان این تیم توضیح داد: وقتی من آمدم، سعی کردم که تیم را ارزیابی کنم. حدود ۲۶ بازیکن در لیست ما بود که اگر دو بازیکن هم می‌گرفتیم خوب بود اما ما نتوانستیم حتی یک بازیکن هم بگیریم چون باشگاه‌ها به این بازیکنان رضایت ندادند. به همین دلیل به سمت بازیکنان خارجی رفتیم و یک دفاع وسط گرفتیم و یک بازیکن دیگر هم خواهیم گرفت. من از جلسه دوم، سوم تمرین بود که به بازیکنان گفتم که ظرفیت شما بالاست و باید به آن باور داشته باشید. الان هم که فضای شهر را دیدم که همه یک‌دل هستند، بنابراین ما باید به امید خدا منتظر روزهای خوبی باشیم.

جلالی درباره شرایط مالی نساجی بیان کرد: در ایران قوانین کنترلی بر مسائل مالی وجود ندارد. سال‌ها پیش سقف قرارداد گذاشتند که مفید واقع نشد. در اروپا هم هیچ‌وقت نتوانستند این قوانین را اجرایی کنند. شما می‌بینید که هر سال قیمت بازیکنان افزایش می‌بیند. محیط یک محیط رقابت است و اگر تیم نساجی نخواهد عقب بماند، باید راه‌های پول‌سازی را پیدا کند. این که یکی، دو نفر برای تیم هزینه کنند تا یک روزی دوام دارد. شرایط اقتصادی هم معلوم نیست و معلوم نیست که اگر این دوستان نتوانند، چه بر سر نساجی می‌آید. بخشی از ورزش که از آن مراقبت می‌کنند باید ستادی تشکیل بدهند و درباره آن فکر کنند. دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد.

او افزود: باید بدانم که فضای این جا از من چه می‌خواهد و چه ابزاری ایجاد می‌کند. من در همان جلسه‌های ابتدایی چند بازیکن از تیم امید آوردم. این جا از لحاظ استعداد مانند چشمه می‌ماند. برای استفاده از این چشمه نیاز به برنامه است. یک موقع من را می‌آورند و می‌گویند شما سرمربی بزرگسال هستی یا می‌گویند سرمربی باشگاه هستی. از من خواستند که تیم باید حفظ شود و تمرکزم را روی این کار گذاشتند. با این حال چون به بازیکن سازی علاقه دارم، اگر مسئولان هم دوست داشته باشند در این زمینه کار می‌کنم.

سرمربی نساجی درباره بزرگ‌ترین مشکل این تیم گفت: نساجی تیم پر مشکلی است ولی نمی‌خواهم بزرگ‌ترینش را بگویم. چون یک موضوع درون‌خانوادگی است و باید بین خودمان نگه داریم. من مشکلات را لیست کردم و یک به یک به آن‌ها می‌پردازیم. به همین دلیل می‌گویم که افراد و مسئولان باشگاه در راه حل مشکلات تلاش می‌کنند اما این که فکر کنید که یک تیم لیگ برتری را یک نفر یا دو نفر ساپورت کنند، فکر خامی است و باید برای آینده فکری اساسی کرد.

جلالی درباره مشکل گل نزدن این تیم توضیح داد: تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر می‌آید، مهم است که صاحب یک ثبات باشید. این ثبات از اهداف تاکتیکی می‌آید که ابتدا باید گل نخورید. این جزو مسائل کوتاه مدت است و یک موضوع طبیعی است. ما در حال بررسی شرایط هستیم تا ببینیم می‌توانیم یک گام جلو بگذاریم. ما تمام مسائل را بررسی کردیم و باید ظرفیت‌هایمان را پخته‌تر کنیم. باید همه صبور باشیم و فکر می‌کنم به مرور می‌توانیم به چیزی که هواداران دوست دارند برسیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن جدید جذب می‌کنند گفت: اگر کیفیت بازیکنی که در راستای کمک به ما باشد بازیکن جذب می‌کنیم.

سرمربی نساجی در ادامه درباره دیدار با تراکتورسازی اظهار کرد: شما الان یکی از پرخرج‌ترین و پرمهره‌ترین تیم‌های لیگ است که بسیار باتجربه است. باید سنجیده مقابل آن‌ها عمل کنیم و در این زمینه با بازیکنان به تفصیل صحبت کردیم. امیدوارم یک بازی خوب به نمایش بگذاریم.

جلالی درباره شرایط محمد عباس‌زاده گفت: من وقتی آمدم، تمرینات را از روز شنبه آغاز کردیم تا روز سه‌شنبه با ۹ نفر تمرین کردیم که یک تعداد نمی‌آمدند و یک تعداد هم مصدوم بودند. به مرور با صحبت این مشکلات حل شد. نظری و عباس‌زاده مصدوم بودند و با تلاشی که کادر پزشکی داشتند، نظری و شیری بازگشتند. آسیب عباس‌زاده طوری است که اگر خوب به آن رسیدگی نکند، دوباره تشدید می‌شود به همین دلیل جداگانه تمرین می‌کند. وقتی نظری و عباس‌زاده مصدوم شد، بازیکنی را جذب کردم که یک فصل پیش خودم بود. چون گرفتن بازیکن خارجی یک ریسک است و به همین دلیل این بازیکن را گرفتم. یک مهاجم ازبکستانی هم در نظر داریم که امیدوارم بتوانیم او را هم جذب کنیم.

او درباره اخطارهای زیادی که بازیکنان نساجی می‌گیرند، بیان کرد: اصلاً من یک چیز دیگر بگویم. تا آخرین جلسات قبل از بازی با ذوب‌آهن در تمرینات می‌دیدم که تیم عصبی است به همین دلیل با آن‌ها صحبت کردم. بعد از این که نیم فصل رسیده آن‌ها مدت‌ها بلاتکلیف بودند و فشار تمرینات من و فشار کسب نتیجه باعث شد که عصبی باشند. فکر می‌کنم اگر کمی حوصله کنیم بهتر می‌شود. حامد لک یک دروازه‌بان قوی است ولی در بازی اول دیدید که او نیازمند این است که اعتماد به نفسش زیاد شود. وظیفه ما این است که موجودی اولمان را حفظ کنم. چند بازیکن با من صحبت کردند که از تیم بروند که با آن‌ها صحبت کردم که در تیم بمانند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: