به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال ایران امروز با برگزاری پنج دیدار آغاز می‌شود که علاوه بر تقابل حساس پرسپولیس و فولاد خوزستان در اهواز 4 دیدار دیگر نیز برگزار خواهد شد که بر اساس اعلام سازمان لیگ این دیدار ها به شر ح زیر است:

 

نساجی مازندران – تراکتورسازی تبریز

تیم فوتبال نساجی مازندران که در نیم فصل دستخوش تغییراتی زیادی شد و مجید جلالی سکان هدایت این تیم را برعهده گرفت در نخستین بازی که در ورزشگاه شهیدوطنی قائمشهر میزبان تیم پرمهره و کهکشانی تراکتورسازی است که می‌خواهد به هر قیمتی خود را به جمع تیم‌های بالای جدول نزدیک‌تر کند و البته هم اکنون با 29 امتیاز در جایگاه چهارم قرار دارد و فاصله زیادی هم با تیم‌های صدرنشین ندارد. به هر حال این تیم کار راحتی در قائمشهر و مقابل هواداران پرشور مازنی نخواهد داشت. ضمن اینکه نساجی مازندران 17 امتیازی نیز به دنبال صعود به رتبه‌های بالاتر از دهمی است و باید دید برنده این مصاف کدام تیم خواهد بود؟ سیدمهدی سیدعلی قضاوت این دیدار را بر عهده خواهد داشت و این بازی ساعت 17 برگزار خواهد شد.

 

ماشین‌سازی تبریز - صنعت نفت آبادان

تیم فوتبال ماشین‌سازی که در نخستین دیدار نیم فصل نخست موفق شد استقلال خوزستان را شکست دهد در این دیدار میزبان خواهد بود و در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز از این امتیاز استفاده خواهد کرد. نکته جالب این دیدار این است که هر دو تیم 17 امتیازی هستند و تنها به دلیل تفاضل گل در رده‌های نهم و یازدهم جدول قرار دارند و به نوعی این بازی یک جدال 6 امتیازی خواهد بود. حسن اکرامی سوت این دیدار را  از ساعت 15 به صدا در خواهد آورد.

 

پدیده شهر خودرو- استقلال خوزستان

تیم فوتبال پدیده شهر خودرو که در هفته گذشته با شکست مقابل پرسپولیس به رده سوم سقوط کرد، در تلاش است خود را در جمع مدعیان نگه دارد و در این سوی میدان هم تیم استقلال خوزستان قرار دارد که تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند امتیاز خود را از عدد 6 بیشتر کند و امیدواری خود را به ماندن در لیگ اضافه کند. این بازی با قضاوت اشکان خورشیدی و از ساعت 15 در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد مقدس خواهد بود.

 

فولاد مبارکه سپاهان- سپیدرود رشت

دیدار تیم‌های سپاهان و سپیدرود رشت از چند جنبه قابل  توجه است که مهمترین جنبه آن می‌تواند جدال امیر قلعه‌نویی با و علی کریمی باشد. اگر چه وضعیت سپیدرود و سپاهان به لحاظ امتیازی قابل مقایسه نیست و سپاهان در ورزشگاه نقش جهان اصفهان نمی‌خواهد از سه امتیاز این دیدار بگذرد و منتظر یک تساوی از پرسپولیس در اهواز است تا دوباره به صدر جدول بازگردد اما  کریمی نیز نشان داده تیمش آنقدر جنگنده است که به راحتی مقابل هر حریفی تسلیم نمی‌شود.

قضاوت دومین دیدار تیم‌های بالا و پایین جدول را که از ساعت 17 برگزار می‌شود بر عهده  سیدمهدی مرجان‌زاده خواهد بود.