به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مریم منظمی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی اظهار کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته سال آینده 4 فصل لیگ کشتی بانوان برگزار می شود که دو فصل آن مربوط به کشتی کلاسیک و دو فصل نیز مربوط به آلیش خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز اتحادیه جهانی کشتی زمان برگزاری رقابت های آلیش زنان قهرمانی آسیا و جهان را مشخص نکرده است، تنها مسابقه پیش روی ما رقابت های هنرهای رزمی جهان  در شهریور ماه سال 98 در کره جنوبی است که بر این اساس هم مسابقات قهرمانی کشور این رشته را برای اردیبهشت ماه سال آینده برنامه رزی کرده ایم.

منظمی تصریح کرد: در نیمه اول سال آینده تمرکز ما بر روی کشتی آلیش بانوان است که علاوه بر مسابقات قهرمانی کشور، پنج مرحله اردو و مسابقات کره جنوبی را در برنامه داریم و دو فصل هم لیگ این رشته در تابستان و زمستان برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد: در کنار این موضوع حدود 20 کلاس مربیگری و داوری آلیش را هم برای سال آینده برنامه ریزی کرده ایم که این امر نشان می دهد که توجه کافی به این رشته داریم و طبیعی است برای سایر برنامه ها باید زمان رقابت های قاره ای و جهانی مشخص شود.

منظمی خاطرنشان کرد: همچنین در نیمه دوم سال آینده دو فصل لیگ کشتی کلاسیک بانوان به همراه مسابقات قهرمانی کشور، یک تورنمنت بین المللی و چند مرحله اردو را برای این رشته نوپا برنامه ریزی کرده ایم و در مجموع 42 کلاس کشتی کلاسیک، آلیش به همراه کلاس های علم تمرین، مبارزه با دوپینگ و روانشناسی را برای بانوان تدارک دیده ایم.

وی در پایان گفت: با اینکه در دوران سرپرستی قرار داریم اما تلاش می کنیم مانند گذشته برنامه های بخش بانوان را با قدرت دنبال کنیم و برای ما هیچ تفاوتی بین آلیش و کشتی کلاسیک وجود ندارد و نگاه ما به هر دو رشته نگاه متوازن است.