به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران با "آکی موراساتو" رئیس کنفدراسیون اسکی آسیا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رئیس فدراسیون اسکی ایران با اشاره به در پیش بودن مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی آسیا در رده سنی نونهالان و نوجوانان در کره‌جنوبی، نسبت به برگزاری اردوی تمرینی تیم ایران پیش از آغاز این مسابقات در کره‌جنوبی تاکید کرد که رئیس کنفدراسیون اسکی آسیا بر پیگیری این امر با مسئولان کره‌ای تاکید کرد.

افزایش تعداد ملی‌پوشان ایران در مسابقات نونهالان و نوجوانان قهرمانی آسیا یکی دیگر از موارد مطرح شده در این نشست از سوی رئیس فدراسیون اسکی ایران بود که از سوی طرفین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان در سال 2020 میلادی از سوی ایران از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود که طرفین در مورد آن بحث و گفتگو کردند و رئیس فدراسیون اسکی ایران نیز بر میزبانی شایسته از این رقابت‌ها تاکید کرد.

برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در رشته‌های اسنوبرد و صحرانوردی از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد و رئیس فدراسیون اسکی ایران از آمادگی برای برنامه‌ریزی و همکاری در برگزاری این مسابقات خبر داد.

در این نشست همچنین سید عبدی افتخاری گزارشی از برگزاری دوره‌های استعدادیابی در ایران به رئیس کنفدراسیون اسکی آسیا ارائه کرد که این گزارش مورد استقبال آکی موراساتو قرار گرفت و وی بر حمایت از برنامه‌های استعدادیابی کشورهای آسیایی از جمله ایران تاکید نمود.

در این دیدار فرهاد مهرآیین رئیس کمیته اسکی آلپاین ایران نیز حضور داشت.

در این دیدار هدایایی به رسم یادبود از سوی رئیس فدراسیون اسکی به رئیس کنفدراسیون اسکی آسیا اهدا شد.