به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسعود امینی، سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور گسترش فعالیت‌های کمیته پیشکسوتان گفت: ریاست فدراسیون از 3 ماه پیش ماموریتی را به بنده محول کردند تا با بررسی روش‌های صحیح بتوانیم به پیشکسوتان، قهرمانان گذشته و اشخاصی که در محیط‌های مختلف مدیریتی به این رشته‌ پرافتخار کمک کرده‌اند، منطبق با دستورالعمل صندوق پیشکسوتان وزارت ورزش و جوانان خدماتی ارائه شود و از وظایف وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تکواندو در خصوص این عزیزان غافل نشد.

وی افزود: فدراسیون تکواندو در مسیری نو قدم برداشته است و به عنوان نخستین فدراسیون حضور رییس کمیته پیشکسوتان را در مجمع عمومی سالیانه که با حضور معاون وزیر ورزش برگزار شد شاهد بودیم؛ پس از این نیز در تمامی رویدادها و مناسبت‌ها مشارکت این عزیزان را پر رنگ تر از گذشته در برنامه ها خواهیم داشت چراکه این بزرگان هرجا حضور دارند با تجربه و دقت نظر خود آرامش بیشتری به خانواده تکواندو می‌دهند.

امینی خاطرنشان کرد: کمیته پیشکسوتان فدراسیون سال های زیادی است که تشکیل و از مشورت بزرگان این رشته استفاده می کند، این مهم بسیار خوب اما کافی نبود؛ برهمین اساس جلسه‌ای با حضور صاحب نظران این حوزه برگزار و پیش نویس شیوه‌نامه‌ کمیته پیشکسوتان را تدوین و در جلسه هیات رییسه مطرح و کلیات آن مورد تصویب قرار گرفت. در این شیوه‌نامه نکات کلی مطرح شده است تا به صورت مستقیم وارد دستورالعمل اجرایی با روش‌های دقیق شود. کمیته ای متشکل از 3 تا7 نفر از پیشکسوتان تکواندو می بایست آیین نامه اجرایی را تهیه و به ریاست فدراسیون برای ابلاغ ارائه نماید.

سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو تصریح کرد: تصمیم داریم تا در ارزیابی‌های سالانه هیات‌های استانی برای کمیته پیشکسوتان  امتیازی را درنظر بگیریم تا این مهم مشخص شود که به این عزیزان و نخبگان ما در سطح استانی به چه میزانی اهمیت داده می‌شود. پیشکسوتان بازوان قدرتمندی برای فدراسیون‌ها به حساب می‌آیند، سرمایه و برکت تکواندو وجود ذخایر و ثروت های عظیمی همچون پیشکسوتان این رشته است و می توان با استفاده مناسب از این پتانسیل، رشد و توسعه این رشته المپیکی را افزایش داد.