به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ دیدار برگشت تیم‌های فوتبال پرسپولیس تهران و سپیدرود رشت از هفته بیست و دوم مسابقات لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران (جام خلیج فارس) از ساعت 16:30 دقیقه امروز ‌شنبه، بیست و پنجم اسفند در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار شد و پرسپولیس موفق شد با نتیجه سه بر یک حریف خود را شکست بدهد تا 45 امتیازی شود و به صدر جدول صعود کند.

پرسپولیس در این مسابقه با لباس‌های سفید، سپیدرود با لباس‌های قرمز رنگ و تیم داوری با لباس‌های فسفری در زمین حاضر شدند.  قرمزپوشان میزبان آغازگر نیمه اول بازی بودند.  دو تیم در دقایق ابتدایی بازی به محک زدن هم پرداختند. دقیقه 7 سرخپوشان سپیدرود از سمت چپ صاحب کرنر شدند. ارسال توپ به ضربه دروازه تبدیل شد.

در دقیقه 9 بشار توپ خوبی را برای علیپور ساخته و پرداخته کرد که او از سمت راست ضربه نه چندان محکمی را به سمت دروازه میزبان شلیک کرد که توپ در اختیار گلر سپیدرود قرار گرفت. در دقیقه 10 علی علیپور پس از عبور از میان مدافعان سپیدرود با ضربه‌ای زمینی و زیبا، گل اول این بازی را به ثمر رساند.  در دقیقه 13 پرسپولیس از سمت راست به کرنر رسید. ارسال بشار با ضربه سر سیدجلال و در ادامه ضربه سر شجاع خلیل زاده از روی دروازه میزبان به بیرون رفت.  در دقیقه 16 پرسپولیس حمله ای را تدارک دید که در ادامه، داور اعلام آفساید کرد. دقیقه 17 بار دیگر سفیدپوشان میهمان توسط ترابی و علیپور صاحب موقعیت شدند که توپ در نهایت در اختیار گلر میزبان قرار گرفت. در دقیقه 19 ارسال شیری از سمت راست به مهاجمان پرسپولیس نرسید و دروازه سپیدرود توپ را مهار کرد.

در دقیقه 20 پرسپولیس حمله کرد و سپیدرود ضد حمله زد اما سیدجلال به خوبی این موقعیت را پوشش داد و توسط بازیکن حریف مورد خطا قرار گرفت. دقیقه 21 شوت بازیکن سپیدرود در دستان رادوشوویچ قرار گرفت. دقیقه 23 سیامک نعمتی با شوتی سهمگین دروازه سپیدرود را تهدید کرد که دستان ملکی توپ را به کرنر فرستاد. ارسال خوب ترابی با ضربه سر دیدنی علیپور همراه شد که کرنر از سمت دیگر تکرار شد و ارسال توپ بازی را به جریان انداخت.

در دقیقه 28 قرمزپوشان حملاتی را تدارک دیدند که به وسیله مدافعان سفیدپوش این حملات یکی پس از دیگری مهار و در ادامه، اعلام آفساید به سود میهمان شد.  در دقیقه 30 ارسال شیری از سمت راست به ترابی رسید و ضربه این بازیکن به مدافعان برخورد کرد و کرنر بدست آمد. ارسال توپ در یک رفت و برگشت با ضربه سر احمد نورالهی به گل دوم پرسپویس تبدیل شد. در دقیقه 32 پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته شد. ارسال سید جلال به ضربه دروازه مبدل شد.

در دقیقه 36 قرمزپوشان روی بازیکن پرسپولیس خطا کردند و داور یک ضربه ایستگاهی از سمت راست اعلام کرد. ارسال ترابی در دستان ملکی جای گرفت. در دقیقه 40 کار خوب و تیمی بازیکنان پرسپولیس، یک موقعیت مناسب را ایجاد کرد و در نهایت، سیامک نعمتی با یک ضربه دقیق، سومین گل پرسپولیس را به ثمر رساند.  در دقیقه 42 بار دیگر علیپور صاحب موقعیت شد که ضربه او از کنار دروازه میزبان گذشت. در دقیقه 44 علیپور توسط گلر سپیدرود متوقف شد و در صحنه‌ای مشکوک به پنالتی، داور اعلام کرنر کرد. ارسال توپ هم بازی را به جریان انداخت.  داور برای نیمه اول، یک دقیقه اضافه در نظر گرفت.  این دیدار در پایان نیمه نخست، با نتیججه 3 بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

سفیدپوشان پرسپولیس آغازگر نیمه دوم بازی بودند.در دقیقه 47 حسین ابراهیمی جای خودش را به محمد بلبلی برای سپیدرود داد.در دقیقه 48 درپی اعتراض شدید محمد غلامی به کمک داور، مهاجم و کاپیتان میزبان، از داور وسط کارت زرد گرفت.در دقیقه 51 شوت میلاد قربانزاده از روی دروازه رادوشوویچ گذشت.در دقیقه 51 امین جوادی مقدم جای خودش را به علی عباسی برای سپیدرود داد.

در دقیقه 54 حرکت و ارسال بلبلی از کنار دروازه رادو به بیرون رفت.در دقیقه 56 بلبلی بازیکن میزبان در سمت چپ متوقف شد و یک ضربه کاشته برای سپیدرود اعلام شد. ارسال توپ در یک رفت و برگشت با خطای قرمزپوشان همراه شد.در دقیقه 59 قرمزپوشان سپیدرود در چند مرحله حملاتی را آغاز کردند که توسط مدافعان سفیدپوش مهار شدند.در دقیقه 60 سروش رفیعی به جای بشار رسن برای پرسپولیس به زمین آمد. در دقیقه 63 سفیدپوشان از سمت راست به کرنر رسیدند. ارسال رفیعی به بیرون رفت.در دقیقه 67 بایرامی اولین گل سپیدرود را به ثمر رساند.در دقیقه 68 در پی اشتباه فاحش داور و خطای بازیکن سپیدرود روی خلیل زاده، داور اعلام پنالتی ککرد. ضربه پنالتی میزبان هم توسط رادوشوویچ مهار شد.

در دقیقه 69 ترابی حرکتی را در شش قدم میزبان آغاز کرد که او را متوقف کردند و داور نقطه پنالتی را نشانه رفت. در ادامه، تصمیم داور عوض شد و خطای ترابی را اعلام نمود.در دقیقه 72 سپیدرود از سمت چپ صاحب کرنر شد. ارسال توپ، بازی را به جریان انداخت.محمد نزهتی به جای محمد غلامی برای میزبان به زمین آمد. در دقیقه 73 امید عالیشاه جایگزین مهدی ترابی برای پرسپولیس شد.در دقیقه 76 مهاجم میزبان در تله آفساید پرسپولیس قرار گرفت.در دقیقه 77 ضربه سر خوب بایرامی بازیکن سپیدرود را بهتر از او رادو مهار کرد.

در دقیقه 81 در پی اعلام داور اضافه پشت دروازه پس از صحبت با داور وسط، حسین زرگر به مهدی شریفی بازیکن ذخیره پرسپولیس کارت زرد نشان داد.در دقیقه 82 نیز داور به محمد نزهتی بازیکن میزبان کارت زرد داد.در دقیقه 85 شجاع خلیل زاده از ناحیه سر دچار مصدومیت شد و برای مداوا به بیرون از زمین رفت و لحظاتی بعد وارد زمین شد.در دقیقه 87 علیپور در شش قدم میزبان صاحب موقعیت شد که پس از عبور از دروازه بان میزبان به توپ نرسید.در دقیقه 88 شوت کامیابی نیا از روی دروازه ملکی به بیرون رفت.در دقیقه 89 کار خوب تیمی سفیدپوشان، توپ را به نعمتی رساند و ضربه او پس از برخورد به مدافع و دروازه بان سپید رود به کرنر تبدیل شد. ارسال کرنر هم بازی را به جریان انداخت.

در دقیقه 90 بازیکن سپیدرود توسط نادری متوقف شد و داور به مدافع پرسپولیس کارت زرد نشان داد.داور برای نیمه دوم، پنج دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت.در دقیقه 91 سپید رود از سمت چپ به یک ضربه کاشته رسید. ارسال توپ با ضربه سر خلیل زاده دور شد و محمد بلبلی در ادامه، با شوتی بی‌هدف توپ را به بیرون زد.در دقیقه 93 بایرامی در آفساید قرار گرفت.علی علیپور هم جای خودش را به سعید کریمی برای پرسپولیس داد.در دقیقه 94 نادری از سمت چپ حرکتی را آغاز و با ارسال خوب خود موقعیتی را ایجاد کرد که توپ با ضربه سر مدافع میزبان مهار و دور شد.این دیدار در پایان با نتیجه 3 بر 1 به سود پرسپولیس خاتمه یافت و سرخپوشان پایتخت با کسب این سه امتیاز در صدر جدول قرار گرفتند.

 

*داور: حسین زرگر

*کمک‌ها: اسد حاج محمدی، محمدعلی پورمتقی

*داوران پشت دروازه: حسن اکرمی‌، علی اصغر مومنی

*داور چهارم: ایوب غلامزاده

*ناظر داوری: مسعود مرادی

 

*ترکیب سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، میثم تهیدست، لوکا نوزادزه، ابراهیم لطفی، امین جوادی مقدم، میثم فردوسی، محمد علیزاده، حسین ابراهیمی، مهرداد بایرامی، میلاد قربانزاده و محمد غلامی.

سرمربی: نادر دست‌نشان

 

*ترکیب پرسپولیس تهران:

بوژیدار رادوشوویچ، جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن، مهدی ترابی، سیامک نعمتی و علی علیپور.

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ