به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، رقابت های جام جهانی کشتی آزاد روسیه روزهای 25 و 26 اسفندماه در شهر یاکوتسک برگزار شد و در دیدار فینال تیم زیر 23 سال ایران به مصاف تیم روسیه رفت که این دیدار با نتیجه 9 بر یک به نفع تیم میزبان پایان یافت و تیم ایران بعنوان نایب قهرمانی رسید.

تیم آمریکا نیز در دیدار رده بندی 6 بر 4 تیم ژاپن را شکست داد و به عنوان سوم رسید، در دیدار کسب عنوان پنجم مغولستان 6 بر 4 کوبا را مغلوب کرد و در دیدار کسب عنوان هفتم نیز گرجستان 8 بر 2 از سد ترکیه گذشت.

رده بندی تیمی: 1- روسیه 2- ایران 3- آمریکا 4- ژاپن 5- مغولستان 6- کوبا 7- گرجستان 8- ترکیه

نتایج دیدارهای انفرادی مسابقه فینال به شرح زیر است:
 
57 کیلوگرم: آریان تیوتریون 11- علیرضا سرلک 2
61 کیلوگرم: رمضان فرض علی اف 8 – ایمان صادقی 2
65 کیلوگرم: ویکتور راسادین 6- مرتضی قیاسی 2
70 کیلوگرم: دیوید بایف 6 – میثم نصیری 1
74 کیلوگرم: زائوربک سیداکوف 6- رضا افضلی صفر
79 کیلوگرم: ماگومد رمضان اف 4 (ضربه) - مجتبی اصغری صفر
86 کیلوگرم: داورن کوراگلیف 10 - مرصاد مرغزاری صفر
92 کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی 2 - ماگومد کوربانوف 1
97 کیلوگرم: ولادیسلاو بایتسایف 2 - علی شعبانی 1
125 کیلوگرم: زلیم خان خیزریف 10- امین طاهری صفر

تیم ایران در مرحله گروهی با نتایج 9 بر یک، 5 بر 5 و 8 بر 2 به ترتیب از سد تیم های مغولستان، آمریکا و گرجستان گذشته و راهی دیدار فینال شده بود.

نتایج انفرادی تیم ایران در مسابقات گروهی به شرح زیر است:

دور اول:
ایران 9- مغولستان 1
 57 کیلوگرم: علیرضا سرلک 3- تووشینتولگا تومنبیلگ (برنز جهان) 2
61 کیلوگرم: بخبایار اردنبات (برنز جهان و طلای بازی های آسیایی) 4- ایمان صادقی صفر
65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی 8- باتمانگی باتچولون 3
70 کیلوگرم: میثم نصیری 7  (ضربه فنی) – مانداراخان گانزوریک (برنز جهان- طلای بازی های آسیایی) 3
74 کیلوگرم: رضا افضلی 7 – بیامبادورزج بات اردن صفر
79 کیلوگرم: مجتبی اصغری 11 – اونوربات پوریوجاو (نقره جهان) صفر
86 کیلوگرم: مرصاد مرغزاری 5 – اویتومن اورگودول (نقره آسیا) 3
92 کیلوگرم: محمدجواد ابراهیمی 10– باسانتسوگت اولزیسایخان صفر
97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی10 – تورتوگتوخ لووساندورج صفر
125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 9 (ضربه فنی) – خودربولگا دورجخاند صفر

دور دوم:
ایران 5، برنده - آمریکا 5 (امتیاز مثبت 21 بر 18 به سود ایران)
57 کیلوگرم: علیرضا سرلک 4- زاچاری ساندرس 3
61 کیلوگرم: نیکولاس مگالودیس 12-  ایمان صادقی صفر
65 کیلوگرم: زاین رترفورد  6- مرتضی قیاسی 1
70 کیلوگرم: میثم نصیری 3 – جیسون چامبرلاین صفر
74 کیلوگرم: ایسایا مارتینز  8- رضا افضلی 2
79 کیلوگرم: توماس گانت 11- مجتبی اصغری 6
86 کیلوگرم: مرصاد مرغزاری 5 (ضربه فنی) – ساموئل بروکس 4
92 کیلوگرم: هایدن زیلمر 6 - محمدجواد ابراهیمی 4
97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی 4 – کوین گادسون صفر
125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 6- آنتونی نلسون 2

دور سوم:
ایران 8- گرجستان 2
57 کیلوگرم: عیلرضا سرلک، برنده – بدون حریف
61 کیلوگرم: ایمان صادقی، برنده- بدون حریف
65 کیلوگرم: مرتضی قیاسی 8- تورنیکه کاتامادزه صفر
70 کیلوگرم: میثم نصیری 12- میرزا سخولوخیا 2
74 کیلوگرم: رضا افضلی 10 (ضربه فنی) – زورابی اربوتسوناشویلی صفر
79 کیلوگرم: داویت خوتسیشویلی 2- مجتبی اصغری 1
86 کیلوگرم: مرصاد مرغزاری 12 – تارزان مایسورادزه 8
92 کیلوگرم: داتو مارساگیشویلی 6- حسین شهبازی 2
97 کیلوگرم: علیرضا گودرزی 3 – ماموکا کوردزایا صفر
125 کیلوگرم: کمیل قاسمی 10- رولاندی آندریادزه صفر