به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ فیلم جهان پهلوان تختی روی پرده سینما است و استقبال زیاد خوبی از این  فیلم نشده و برخی در این میان معتقدند این فیلم نتوانسته حق مطلب را درباره شخصیت تختی بیان کند و برخی دیگر هم نظری مخالف آن دارند.

محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی و چهره شناخته شده و نام آشنای این رشته در این‌باره به خبرنگار برنا گفت: بنده خودم به همه سفارش می‌کنم بروند فیلم را ببینند و از مردم هم می‌خواهم این کار را انجام و در پایان خودشان نظر بدهند.

طالقانی افزود: نکته مهم این است که فرم زندگی کردن تختی او را تختی کرد، وگرنه بسیاری در کشتی چهره شده‌اند و می‌شوند و مدال جهانی و المپیک هم کسب می‌کنند اما مرحوم تختی به خاطر مسائل انسانی و نوع منش و مرام زندگی‌اش جهان پهلوان تختی شد و در تاریخ ماندگار شد. در این فیلم هم برخی نقاط برجسته مرحوم تختی به خوبی نشان داده شده و به نظر من کار خوبی بوده و نشان دادن همین نقاط بسیار مهم است.

وی درباره حضور گردهمایی ورزشکاران و هنرمندان برای کمک به هموطنان سیل‌زده که با نمایش فیلم غلامرضا تختی در روز ۲۸ فروردین در پردیس سینمایی بازار بزرگ ایران برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: با افتخار در گلریزان و هر مراسمی که کمک به هموطنان عزیزمان باشد شرکت می‌کنم و از همه نیز دعوت می‌کنم با حضور در این مراسم و سایر گلریزان‌ها در کشور حاضر شوند و به شخصه وظیفه خودم می‌دانم در این‌گونه مراسم‌ها شرکت کنم و افتخارم نوکری مردم است.