به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی آکادمی ملی المپیک، جلسات هماهنگی برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی ویژه ورزشکاران، مربیان و سرپرستان تیم‌های اعزامی به المپیک توکیو از زمستان 1397 آغاز شده است.

در سومین جلسه هماهنگی برگزاری این کارگاه‌ها که با حضور رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، نصرالله سجادی مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان اعزامی ورزش ایران به المپیک 2020، مرجان صفاری مدیر مرکز مدیریت ورزشی و محمدرضا اویسی مدیر مرکز آموزش آکادمی ملی المپیک برگزار شد، حاضرین در خصوص 12 عنوان کارگاه و مدرسینی که تدریس این کارگاه‌ها را بر عهده خواهند داشت، به بحث و تبادل نظر پرداخته و عنوان کارگاه‌ها و نام مدرسین را نهایی کردند.

دوپینگ، پزشکی، فرهنگ و اخلاق، امنیت، دهکده، فناوری، مراحل شش گانه ثبت نام، تشریفات، رسانه، ملاحظات روانشناختی در اعزام، مسئولیت‌های حقوقی، فنی و مقررات، عنوان 12 محوری است که مورد تصویب اعضاء قرار گرفته و برگزار خواهد شد.

با توجه به پیش بینی‌های انجام گرفته، حداکثر 20 رشته ورزشی جواز حضور در بازی‌های المپیک 2020 توکیو را خواهند گرفت که مربیان، ورزشکاران و سرپرستان فدراسیون‌های مربوطه در چهار گروه مجزا و تا زمان اعزام به المپیک، در کارگاه‌های آموزشی ذکر شده حضور خواهند یافت.