به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید رضا صالحی امیری با اشاره به موفقیت های سال گذشته، دستاوردهای کسب شده را حاصل تلاش های فدراسیون ها و مجموعه‌ ورزش عنوان کرد.

او با بیان اینکه  امسال بیشتر از سال قبل به وفاق و انسجام نیاز داریم گفت: همه ما پذیرفته ایم که تحت مدیریت یک نفر که همان دکتر مسعود سلطانی فر است کار کرده و برای موفقیت ورزش تلاش می کنیم. 

رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر این موضوع که موفقیت در ورزش فقط به یک رشته تعلق ندارد اظهار داشت: اگر موفقیتی در رشته های مختلف ورزشی کسب شده به همه ورزش تعلق دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حضور موثر جامعه ورزش در امر امدادرسانی اشاره کرد و‌ توضیح داد: اتفاق مهمی که امسال افتاد مسئولیت اجتماعی بود که جامعه ورزش به خوبی از عهده آن برآمد. 

دکتر صالحی امیری افزود: دو طبقه سلبریتی‌ها یعنی قهرمانان و هنرمندان همیشه در بحث مسئولیت اجتماعی پرچم‌دار هستند و باید این مسئله به صورت همیشگی  و در جامعه نهادینه شود.

او با تاکید بر ایجاد شرایط مناسب برای اینکه همواره جامعه ورزش در بخش های امداد رسانی و‌ مسائل اجتماعی ورود کند اظهار داشت: بهتر است که مسئولیت اجتماعی به ساختار اجتماعی در جامعه ورزش و دیگر حوزه ها تبدیل شود.

رییس کمیته ملی المپیک بیان کرد: در خود فدراسیون‌ها باید کار فرهنگی در سال ۹۸ به شکل سازمان یافته و شکل بهتری انجام شود. 

او در این باره گفت: کار فرهنگی به معنای  چسباندن پوستر نیست بلکه ترویج فرهنگ بین ورزشکاران است. به عنوان مثال هر رشته‌ای مانند فوتبال می تواند یک نوع تبلیغ و رفتار فرهنگی در جامعه ایجاد کند.

دکتر صالحی امیری همچنین فعالیت های کمیسیون فرهنگی را مورد توجه قرار داد و افزود: تعامل  فدراسیون ها با این حوزه در کمیته ملی المپیک را مورد تاکید قرارداد.

وی درخصوص موزه ورزش افزود: این بخش تخصصی که با همت وزیر ورزش و همچنین فدراسیون‌ ها و قهرمانان راه اندازی شده متعلق به همه جامعه ورزش است. زیبایی موزه به این است که آن را پربار کنیم و باید فدراسیون‌ها در این خصوص تلاش بیشتری به کار بگیرند.